Скачать бесплатные шаблоны Joomla

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, а 9 травня –  77-у річницю перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

01Друга світова війна (1939–1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні. 

Ці дні стосуються кожного - чоловіків і жінок, воїнів і цивільного населення, малих і старих – усіх загиблих і усіх тих, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни й сьогодні потерпає від російського окупанта.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси.

Загальна кількість мобілізованих з території України за роки війни до Червоної армії становила близько 7 мільйонів. Кожний другий з них загинув, а кожний другий із тих, хто вижив, повернувся інвалідом.

Крім Червоної армії, вихідці з України воювали в арміях Польщі (120 тисяч), США (80 тисяч), Канади (45 тисяч), Франції (6 тисяч).

Сотні тисяч українців боролися проти нацистів у лавах партизанів та повстанців УПА. Семеро українців були командувачами фронтів і армій, 200 – генералами.

04

Серед величезних втрат Українського народу в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Сукупні демографічні втрати українців і громадян Української РСР інших національностей упродовж 1939–1945 років наразі оцінюються від 8 до 10 млн осіб.

06

За твердженнями науковців, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР. 

Сьогодні, як і вісімдесят років тому, Україна воює з підступним агресором, але сьогодні це путінська Росія. Внаслідок бойових дій гине цивільне населення та військові, які захищають свою Батьківщину, як і їх батьки-діди-прадіди захищали свою землю під час Другої світової війни. 

Наш опір, нашу віру в Перемогу не зламати, адже за нами правда і наша земля!

05

Бажаємо міцного здоров'я і довголіття, оптимізму, швидкої перемоги і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлим і щасливим! І пам'ятаймо, що Україна перемагає лише тоді, коли незалежна, єдина і соборна!

Слава захисникам України усіх часів!

Вічна пам'ять загиблим!

Слава Україні!

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ   
© OSVA.VN.UA