Іменинники місяця  


   01 грудня 

 Мельник Володимир Петрович 

 Голова Мурованокуриловецької районної Спілки ветеранів Афганістану


   01 грудня

Ментов Павло Валентинович 

 Голова Житомирської  обласної  Спілки ветеранів Афганської війни


   08 грудня 

Нікуляк  Андрій  Анатолійович

Голова Могилів - Подільської  міської Спілки ветеранів війни в Афганістані "ІНТЕР"


   21 грудня

Дрозд  Микола  Васильович

 Голова Тиврівської громадської організації «Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів)»


   22 грудня

Голотенко  Володимир Олександрович 

 Голова Томашпільської  районної  Спілки ветеранів Афганістану


   26 грудня

Корнієнко  Володимир  Петрович 

 Голова Тростянецької районної Спілки ветеранів  Афганістану "САЛАНГ"


  

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Погода
Погода у Вінниці

вологість:

тиск:

вітер:

   
Скачать бесплатные шаблоны Joomla

Пам'ятник загиблим воїнам - "афганцям"   м. Жмеринка.

Відкритий  9 травня 2000 року.

Відновлений  9 травня 2009 року.

 

Для вшанування і збереження пам'яті про жмеринчан, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан першочерговим завданням членів спілки стало будівництво пам’ятного знака , який було відкрито 9 травня 2000 року.

Пам'ятний знак представляв собою кам'яну стелу висотою понад   2,5 метра на якій було зображено воїна-афганця з автоматом Калашникова, з двох боків від стели було встановлено два чорних тюльпана, виготовлених з металу. Внизу стели на мармуровій плиті перераховано прізвища та імена загиблих, із зазначенням дати народження та дати загибелі. На стелі було зроблено напис: «Жмеринчанам, загиблим в Афганістані». В будівництві вказаного пам’ятного знаку брали участь ветерани війни в Афганістані : Яцишин М.В., Ващула О.М., Молінський М.І., Фармагей П.І..

Однак в ніч з 7 на 8 вересня 2008 року вказаний пам’ятний знак було повністю розбито невідомими вандалами.

В 2009 році на місці зруйнованого пам’ятного знаку за сприяння керівництва Жмеринської міської та районної рад, а також матеріальної підтримки директора ПП «Корунд» Кушніра Анатолія Петровича та директора МПП « Господарчий» Трахтенберга Зіновія Володимировича, зусиллями учасників бойових дій в республіці Афганістан : Шестакевича А.В., Штурмаревича В.В., Кабалюка П.О., Коваля М.В., Ващули О.М., Яворовенка В.І., Пилипенка В.І., Розвадоського В.А., Заріцького П.Ф. під керівництвом голови спілки Фармагея П.І. було побудовано пам’ятник – меморіал жмеринчанам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан, який було відкрито 9 травня 2009 року в м. Жмеринка. Виготовлення пам’ятника-меморіалу здійснювало приватне підприємство « Костюк Е.»

  Пам’ятник - меморіал складається з десяти окремих стел висотою біля 2-х метрів, на яких зображені портрети загиблих воїнів-інтернаціоналістів, викарбовано їх бойові нагороди, прізвища та роки загибелі. По центру пам’ятника встановлено обеліск висотою понад 3 метра на кінцівці якого вмонтовано п’ятикутну зірку. На нижній частині обеліска зображено знак «Ветеран воїн-інтернаціоналіст» .

  У підніжжя стел на мармурових плитах розміром 5х1,5 м на фоні гір зображена панорама бою, палаючий бензовоз, БМП та вертоліт . Вкарбований вірш « Простите нас, что мы уже не с вами….». З двох боків панорами розміщено 2-а чорних металевих тюльпани.

1
 


Пам'ятник загиблим воїнам - "афганцям"  -  випускникам  ПТУ - 6   смт. Браїлів.

Відкритий  15 лютого 2007 року.

 

 В 2006-2007 роках членами Жмеринської спілки ветеранів Афганістану (Луньов О.В., Сорокатий В.В., Овчінніков О.В., Фармагей П.І.) спільно з педагогічним колективом Браїлівського ПТУ-6   під керівництвом колишнього викладача вказаного навчального закладу Сичика Андрія Опанасовича, було споруджено пам’ятник випускникам даного училища , які загинули виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, який було відкрито 15 лютого 2007 року на території Браїлівського ПТУ-6.

Пам’ятник представляє собою стелу висотою біля 2-х метрів на якій на фоні літака (Чорного тюльпана) зображено портрети загиблих випускників училища. За пам’ятником закріплено полотно на якому на фоні гірської місцевості зображено колону військових автомобілів і вертоліт. За вказаним полотном на стінах училища зроблено напис « Мы вернулись домой грузом -200». Внизу стели викарбовано частину віршу « Простите нас, что мы уже не с вами …».

В лютому - травні 2015 року до Дня Перемоги учасниками бойових дій в Афганістані Луньовим О.П., Сорокатим В.В. за фінансової підтримки ПП  «Перепечай»   було проведено реконструкцію вказаного памятника.

2

3


   
   
© OSVA.VN.UA