Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Бесплатные шаблоны Joomla

Спільне засідання Президії та Правління ОСВА

pr 110 cічня 2015 року за участі керівників районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану та керівників районних організацій Партії ветеранів Афганістану відбулося спільне засідання президії та правління обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані та обласної організації Партії ветеранів Афганістану.

Голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин ознайомив присутніх про роботу організації в 2014 році та підвів підсумки відзначення Року вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначався в 2014 році в області.

В першу чергу відзначив плідну співпрацю з обласним краєзнавчим музеєм. Так, 6 лютого у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки Сергія Кравцова «Афганістан: країна, історія, люди».Напередодні 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у музеї було продемонстровано експозицію, що складається з кольорових фотографій періоду 1987-1988 рр. Презентовані світлини Сергія Кравцова відображають життя людей зокрема та країни в цілому. Також були продемонстровані агітаційно-пропагандистські листівки з приватної колекції А. Стебелєва.

1 2

Наукові працівники музею спільно з обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані створили пересувну виставку «Час і досі не загоїв рану — цей одвічний біль Афганістану». Стенди виставки містять інформацію про воїнів-«афганців» — уродженців Вінницької області, України, колишнього Радянського Союзу, про діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області.

На сьогоднішній день вказана виставка побувала на відкритті пам'ятників загиблим в Афганістані воїнів в Шаргородському, Барському районах, на конференції Української Спілки ветеранів Афганістані в м. Київ та в навчальних закладах обласного центру.

В рамках заходів щодо відзначення в Україні року вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан у видавництві "Консоль" видано альбом «Незаживаюча рана Афгану»

 Альбом виданий офсетним друком на крейдованому папері тиражем 1000 штук , за сприяння обласної державної адміністрації, обласної ради та громадських організацій ветеранів війни в Афганістані Вінниччини.

Правління обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані щиро завдячує авторському колективу видання Катерині Висоцькій, Олені Бродзь, Надії Добровольській, Аллі Зарубенко, Петру Кирилішину, Світлані Шароварській, за видання альбому «Незаживаюча рана Афгану».

В даний час обласний краєзнавчий музей продовжує збір матеріалів для другого доповненого видання.

2 1

Пам’яті тих, хто повернувся додому в “чорному тюльпані”, з нагоди четвертої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан 15 лютого 1993 р. урочисто відкрито Музей Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр. У музейній експозиції розміщені фотографії, особисті речі загиблих воїнів - “афганців”, листи, адресовані рідним і листи від командування військових частин, де проходили службу наші земляки.

В даний час експозиція музею нараховує біля 1000 експонатів.

Працівниками Музею Пам’яті спільно з Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані та за всебічної допомоги районних (міських) громадських ветеранських «афганських» організацій постійно проводиться робота по оновленню експозиції.

Запрошуємо, шановних бойових побратимів, керівників громадських організацій ветеранів війни в Афганістані, поділитися розповідями про свій бойових шлях, розповісти про загиблих своїх друзів, з якими разом служили, поділитися фотографіями, подарувати музею експонат.

Голова обласної Спілки відзначив, що майже всі громадські організації ветеранів війни в Афганістані області беруть участь в волонтерському русі домогти Збройним Силам України.В кожній із районних та міських організацій організували збір коштів для військовиків.

Найактивніше у цьому напрямку попрацювали у Тульчинському та Хмільницькому районах, ветеранські організації яких очолюють Олексій ГОРДІЙЧУК та Володимир ГОНЧАРУК, найбільший особистий внесок зробив учасник бойових дій в Афганістані В’ячеслав БРОВАРЕНКО (м. Вінниця). Всього було зібрано понад 50 тисяч грн.

Обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані оплатила і передала в/ч А1660, яка забезпечує зв'язком командування Повітряних Сил Збройних Сил України, портативні радіостанції, акумуляторні батареї для вантажівок, вогнегасники, водонагрівачі, матраци, подушки, ковдри, апарат зварювальний.

 2 5 

 Вокально – інструментальний ансамбль «Аскер», керівник учасник бойових дій в Афганістані Сергій Котляревський зібрав кошти на Театральному майдані в м. Вінниця та провів декілька концертів серед воїнів АТО в районі м. Попасна. Транспортне забезпечення здійснив учасник бойових дій в Афганістані Василь Нечипорук.

        Петро Мельничук, Іван Мельник - вінничани-учасники бойових дій в Афганістані, як водії покорили всі дороги сходу України. Їх зажди радо зустрічали на всіх блокпостах в Луганській та Донецькій областях. Потрапивши під обстріл та отримавши пошкодження автомобіля Петро Мельничук знову збирається в далеку дорогу. Серед активних волонтерів можна назвати Юрія Шевчука та Олександра Покрищука з м. Іллінці.

5 10

Список волонтерських громадських організацій (учасників бойових дій в Афганістані) ,  з якими співпрацює обласна влада щодо надання допомоги військовим в зоні АТО та жителям Сходу

Назва громадської організації

Голова  організації

Барська районна Спілка ветеранів війни

в Афганістані

Зоря

Василь Михайлович

Калинівська районна Спілка ветеранів Афганістану

(воїнів інтернаціоналістів)

Шуманський

Петро Володимирович

Козятинська міськрайонна організація

Української спілки ветеранів Афганістану.

Лавренюк

Михайло Борисович

Громадське об”єднання «Патріоти Тиврівщини»

Кащук

Сергій Антонович

Тульчинська районна спілка ветеранів Афганістану

Гордійчук

Олексій Ульянович

  Крім цих організацій необхідно відзначити Гайсинську районну, Могилів-Подільську та Жмеринські міські та інші   організації. Адже учасники бойових дій в Афганістані, як ніхто інший знає, як нелегко виконувати завдання держави в таких умовах.

Доповідач відзначив, що відповідно до Угоди про взаємодію і співпрацю між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною Радою та Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) управлінням культури та туризму, департаментом інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації та обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані була проведена мистецька акція - регіональний фестиваль військово-патріотичної та «афганської» пісні, який відбувся 12 грудня в приміщенні концертної зали обласної філармонії «Плеяда».

 За творчу майстерність всім учасники фестивалю були вручені дипломи управління культури та туризму облдержадміністрації та цінні подарунки.

За підсумками відзначення Року вшанування учасників бойових дій на території інших держав були вручені подяки Української Спілки ветеранів Афганістану трудовим колективам управління культури та туризму, департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації та обласного краєзнавчого музею.

Під час фестивалю було зібрано 6 тисяч гривень, які направлені на лікування Ісаєва Євгенія – командира відділення 79 аеромобільної бригади, який перебуває на лікуванні в клінічному центрі м. Вінниці.

Підводячи підсумки фестивалю голова обласної Спілки подякував за організацію та участь у фестивалі окремих виконавців та творчих колективів організації Тульчинського (голова Гордійчук О.), Гайсинського (голова Свіріпа В.) Хмільницького (голова Гончарук В.) Вінницького (голова Ковальчук О.), Калинівського (голова Шуманський П.) районів, а також гурти «Перевал», «Аскер» (м. Вінниця), МИГ (м. Калинівка).

03 13

30 жовтня 2014 року в Київському міському Палаці ветеранів відбулася VII  Конференція Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів -   інтернаціоналістів).

Вінниччину на конференції представляли голова Іллінецької районної Спілки ветеранів Афганістану, кавалер відзнаки Президента України - ордена «За мужність» III ступеня та медалі «За відвагу» Василь Білозор, голова Ямпільської районної Спілки, кавалер відзнаки Президента України - ордена «За мужність» III ступеня та медалі «За бойові заслуги» Олександр Білінський, голова Вінницької районної Спілки ветеранів Афганістану Олександр Ковальчук та голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин. До складу оргкомітету по проведенню конференції був включений керівник прес-служби обласної Спілки Олег Войтович.

Директор обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька вручила зразки друкованої продукції видані видавничим центром музею, присвячені війні в Афганістані, голові Державної служби України у справах ветеранів та учасників Антитерористичної операції, учаснику бойових дій в Афганістані Артуру Дерев’янко та голові Української Спілки ветеранів Афганістану Сергію Червонопиському.

Делегати конференції вшанували пам'ять полеглих на сході учасників бойових дій в Афганістані, заступника голови УСВА Олега Михнюка, активного члена Черкаської регіональної організації УСВА, начальника Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України полковника Ігоря Федоровича Момота та інших загиблих. За час бойових дій в зоні АТО загинуло понад 80 учасників бойових дій в Афганістані, більше тисячі знаходиться на передових рубежах. Серед загиблих і учасник бойових дій, миротворець, член Гайсинської районної Спілки ветеранів Афганістану Сергій Коврига.

25 27

Вінницька обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані направила «Практичні рекомендації з надання першої медичної допомоги», під редакцією учасника війни в Афганістані, начальника медичної служби 40-ї армії, першого начальника військово-медичного управління Збройних Сил України генерал-майора медичної служби Георгія Васильовича Циганка, до батальйону територіальної оборони та через волонтера – учасника бойових дій в Афганістані Петра Мельничука безпосередньо у війська на схід України. Також в бібліотеку воїнів були передані твори, присвячені війні в Афганістані, голови Української Спілки ветеранів Афганістану Сергія Червонописького, Анатолія Костирі, Володимира Сіроштана, Валерія Аблазова та місцевих авторів – заслужених журналістів України Анатолій Гончара, Юрія Ковча, військового журналіста Никифора Лисиці та інших.

medic

В рамках відзначення Року вшанування учасників бойових на території інших держав протягом 2014 року відбулося відкриття пам’ятників загиблим в Афганістані воїнам в м. Липовець, Шаргород, Бар Вінницької області.

Приємно відзначити, що серед присутніх були батьки загиблих воїнів, місцеві ветерани афганської війни та делегації ветеранів війни в Афганістані Гайсинської, Жмеринської, Липовецької, Могилів-Подільської, Оратівської, районних організацій та Спілки учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, райвійськкоматів, духовенство.

2 15

Виступаючий відзначив, що починаючи з 18 по 24 грудня 2014 року керівники найбільш масових і структурованих всеукраїнських громадських організацій Вінницької області: Організації ветеранів України Леонід Копецький, Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин, Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Войтов, спільно з активом, провели ряд заходів щодо просилення соціального захисту ветеранів, на недопущення урізання пільг та переваг передбачених ветеранським законодавством України, при прийнятті Бюджету 2015 року

22 грудня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулася нарада за участю Петра Кирилішина - голови обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, Леоніда Копецького – голови обласної ради Організації ветеранів України, Володимира Войтова - голови обласної організації «Союз «Чорнобиль України» з питань соціального захисту ветеранів.

7 4

23 грудня 2014 року всеукраїнські громадські ветеранські організації: Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Організація ветеранів України і Всеукраїнська громадська організація «Союз Чорнобиль України» провели під стінами Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України масову попереджувальну акцію протесту проти руйнування соціальних прав народу України під гаслом «Ми ще живі – разом ми сила!»,  в якій взяли участь ветерани війни, праці, Збройних Сил, «афганці», чорнобильці.

2 2

       24 грудня 2014 року відбулося засідання президії Вінницької обласноі Ради У роботі президії взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко; голови постійних комісій, депутатських груп і фракцій обласної Ради; керівники управлінь та департаментів ОДА; представники громадських організацій.

     Проведені акції мали позитивний успіх.

     На засіданні правління обговорювалися й інші важливі питання життєдіяльності громадської організації.

       Під час засідання правління було обговорено та затверджено план роботи обласної Спілки на 2015 рік та обговорено питання відзначення чергової – 26-ої річниці вивидення військ з Афганістану.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


   
© OSVA.VN.UA