Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

Їх молодість обпалена війною.

1Серед знаменних дат та подій 15 лютого займає особливе місце. Саме цього дня відзначають чергову річницю виведення радянських військ з Республіки Афганістан та вшановують пам’ять тих, хто виконуючи інтернаціональний обов’язок, загинув на цій війні.

26 років відділяє нас від афганської війни, яка з одного боку стала школою мужності, а з другого нестерпним болем рідних за загиблими синами і дочками.

З нагоди відзначення чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 11 лютого 2015 року відбувся захід «Їх молодість обпалена війною».

Скільки існує світ, стільки ведуться і не затихають міжусобні конфлікти. Війна. У цьому короткому і страшному слові – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. Велика Вітчизняна війна, Афганістан,а сьогодні Схід України. Три покоління:батьки, сини,онуки. У кожного з них була і є війна.

Білінський Іван Григорович дев’ятнадцятирічним юнаком пішов на війну. Воював під Яссами, звільняв Румунію. Двічі був поранений, контужений. Про це не раз розповідав трьом синам. Один з них – Олександр проходив службу в Демократичній Республіці Афганістан. Стрілець – гранатометник брав участь в бойових операціях в провінціях Кунар, Лагман, Нангархар. За мужність та героїзм нагороджений медаллю «За бойові заслуги», а за громадську роботу на посаді голови Ямпільської районної Спілки ветеранів війни в Афганістані відзнакою Президента України – орденом «За мужність » III ступеня.

Будучи дванадцятилітнім хлопчаком Степан Керницький працював на заводі, де виготовляли міни в м. Біробіджан, що на Далекому Сході. Закінчив Благовіщенське військове піхотне училище, Львівський державний університет. Згодом хлопець став кадровим військовим. Сини Сергій і Олександр пішли батьківським шляхом. Менший син Олександр, після завершення школи прапорщиків служив у м. Мукачево, а з березня 1986 року продовжив службу в м. Пулі-Хумрі (Республіка Афганістані). Неодноразово брав участь в бойових діях. Нагороджений медаллю «За відвагу». Третього вересня 1988 року прапорщик Олександр Керницький загинув. Син загиблого прапорщика – Олег закінчив Київський військовий ліцей ім. І.Богуна і Одеський ордена Леніна інститут сухопутних військ. З 2010 року проходить службу у Вінниці. З червня по вересень 2014 року капітан Олег Керницький у Артемівську Донецької області здійснював охорони військових стратегічних об’єктів. Після ротації майор О.Керницький має повернутися в зону проведення АТО.

Прапорщик Василь Бовкун в Афганістані з травня 1985 року. Служив в артилерійському полку в Шинданді, а згодом в Кандагарі. На рахунку старшини батареї В.Бовкуна сто тридцять бойових виходів. Нагороджений орденом Червоної зірки та медаллю «За відвагу». За активну громадську діяльність нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. В даний час син Сергій служить на Сході України в розвідувальному батальйоні спецпризначення.

4 5
7 10

І тепер коли патріоти боронять цілісній рідної держави в Збройних Силах України, у лавах бійців добровольчих батальйонів надійне плече мужнім захисникам держави підставили учасники бойових дій в Афганістані – волонтери. Петро Мельничук, Василь Нечипорук, Юрій Патраманський з перших днів війни на Сході України, доставляючи військову амуніцію, продукти харчування, речі першої необхідності у Слов’янськ, Щастя, Піски, Попасну, Дебальцево, Маріуполь, Мар’їнку. За цей час здійснили більше тридцяти поїздок у міста, де на них очікують військовослужбовці.

3

Спогадами про свою службу у в Афганістані поділився і голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, в якого мама під час Великої Вітчизняної війни працювала на військовому заводі в м. Чирчик (Узбекистан), старший брат Олександр – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, менший брат Андрій - учасник бойових дій. Він подякував науковим співробітникам краєзнавчого музею за збереження світлої пам’яті загиблих в Афганістані воїнів та правдиве висвітлення подій афганської війни.

9 2
8 6

Окрасою зустрічі стали музичні номери у виконанні студентів Тульчинського училища культури, гурту «Перевал» під керівництвом учасника бойових дій в Афганістані Олександра Скрипника, ансамблю естетичного спортивного танцю «ЕОС» під керівництвом Валентини Бондар.

Надія Добровольська - старший науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею


 

   
© OSVA.VN.UA