Бесплатные шаблоны Joomla

 15 травня - Гайсин

115 травня минула 27 річниця з початку виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Згідно Женевської угоди, 14 квітня 1988 року між міністрами закордонних справ Пакистану, Афганістану, Радянського Союзу і CША були підписані документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані. Передбачалось, що половину радянських військ буде виведено до 15 серпня 1988, а решту – до 15 лютого. Гарантом виконання цієї угоди виступили Радянський Союз і США.

До 15 серпня 1988 року було виведено 50,2 тисячі  (50% особового складу) радянських військ з гарнізонів Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада, Кундуза. Афганській стороні передано 2300 об’єктів, військових містечок, шпиталів, складів тощо.

1 2
3

 В день пам’ятної для «афганців» дати члени районної Спілки ветеранів Афганістану запалили свічки пам’яті та поклали квіти до галереї загиблих земляків в Афганістані, до пам’ятного знаку у сквері Слави, а також віддали шану героям сьогодення та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Володимир СВІРІПА ,         Завідуючий музею ветеранів Афганістану.


 

   
© OSVA.VN.UA