Шаблоны для Joomla 3 здесь

На Вінниччині відбувся відкритий захист конкурсних пропозицій, що були подані на конкурс проектів громадських організацій

114 березня, у залі засідань облдержадміністрації відбувалося друге засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Під час засідання тривав відкритий захист громадськими організаціями конкурсних пропозицій поданих на конкурс.

2

«Ми маємо гарну тенденцію: громадськість Вінниччини щороку все активніше долучається до конкурсу проектів громадських організацій та спрямовує свої зусилля на вирішення актуальних питань регіону. Я переконаний, що депутатський корпус обласної Ради і надалі буде підтримувати ініціативи інститутів громадянського суспільства», – зазначив заступник голови облдержадміністрації, співголова конкурсної комісії Олександр Крученюк.

5

«Цього року на розгляд конкурсної комісії подано досить багато цікавих та креативних проектів, зокрема щодо проведення вже традиційного для Вінниччини Міжнародного Вінниціянського фестивалю комедійного та пародійного кіно, видання книги про Раїсу Панасюк, створення музейний виставок «Буремні події Української революції 1917-1921 років на тернах Поділля» та «Війна в Афганістані – очима очевидців», популяризації молодіжного підприємництва, проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції на сході України та операції Об’єднаних сил, виготовлення репліки легендарної шпаги Миколи Пирогова, збереження художньої спадщини відомого художника Василя Муржака, а також проекти спрямовані на розвиток інклюзивного середовища та впровадження інструментів електронної демократії у Вінницькій області», – відзначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, співголова конкурсної комісії Світлана Василюк.

Захищаючи проект голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин відзначив, що в 2019 році в Україні відзначають 30-ту річницю виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан (лютий 1989 року).

 4

Вінницька область втратила під час війни у Республіці Афганістан (1979-1989) 143 військовослужбовця, у тому числі 1 особу з числа вільнонайомного складу, 3 військовослужбовці і сьогодні вважаються такими, що зникли безвісти. Під час війни на Сході України загинуло 2 воїни – один учасник бойових дій в Афганістані, другий – учасник бойових дій - миротворець.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 грудня 2018 року № 999-р «Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» затверджено План заходів з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яким передбачено проведення урочистостей та меморіальних заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також увічнення пам’яті загиблих військовослужбовців.

Окрім того, планом заходів передбачено організацію виставок творів мистецтва, фотографій, документів та архівних матеріалів, мемуарної та історичної літератури, проведення творчих зустрічей, концертних програм, фестивалів афганської та героїко-патріотичної пісні, а також сприяння проведенню спортивних змагань і заходів, присвячених вшануванню пам’яті учасників бойових дій, загиблих в Республіці Афганістан та на території інших держав.

3

Враховуючи вище зазначене, Вінницька обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) за сприяння Вінницького обласного краєзнавчого музею та Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані (1979-1989), планує створити музейну фотовиставку «Війна в Афганістані – очима очевидців» на основі фотоматеріалів про учасників бойових дій у республіці Афганістан (1979-1989), які проживають на території Вінницької області.

Експозиція буде розміщена у Музеї Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані (1979-1989), який знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. М. Оводова, 20 та є структурним підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Музейна фотовиставка «Війна в Афганістані – очима очевидців» буде використовуватися під час проведення екскурсійних заходів, зокрема для учнів закладів освіти Вінницької області.

Також, така експозиція стане у нагоді під час проведення на Вінниччині заходів з національно-патріотичного виховання, відповідно до Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки» та затвердженої ним Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки, а також Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням 13 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року № 224.

Інформаційний супровід реалізації проекту буде здійснювати Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Окрім того, етапи реалізації проекту будуть висвітлюватися на офіційному веб-сайті Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) http://usva.org.ua та на сторінках її газети «Третій тост», офіційному веб-сайті Вінницької обласної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) http://www.osva.vn.ua, у регіональних засобах масової інформації та у соціальній мережі Facebook.

Без сумніву, фотовиставка «Війна в Афганістані – очима очевидців» стане гарним доповненням до музейних експозицій Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані (1979-1989).

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA