Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

Традиція, яка зародилася більше тридцяти років тому

1В далеких вісімдесятих роках минулого століття обласна молодіжна газета «Комсомольське плем’я» опублікувала серію репортажів про загиблих в Афганістані воїнів, які поховані на території області, серед інших матеріалів була розповідь про Сергія Гаврилюка – командира мотострілецького взводу, що героїчно загинув, рятуючи своїх підлеглих, під час ворожої засідки в районі перевалу Саланг.

В результаті пошукової роботи учні Глибочанської восьмирічної школи Тростянецького району відшукали батьків Гаврилюка Віктора Тарасовича та Ольгу Степанівну, які мешкають в смт. Крижопіль. З того часу зав’язалася дружба між учнівським і вчительським колективами школи та батьками.

Понад тридцять років, в день загибелі сина 5 квітня, на запрошення учнів батьки приїжджають до села Глибочок, щоб разом з дітьми вшанувати пам’ять сина. Сім поколінь випускників школи пройшли через такі зустрічі з героєм війни в Афганістані.

Не стало виключенням і 5 квітня 2019 року, коли до школи завітала делегація обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані на чолі з головою Петро Кирилішиним разом з науковими співробітниками обласного краєзнавчого музею Надією Добровольською та Аллою Зарубенко, які презентували для учнів школи пересувну музейну виставку «Час і досі не згоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

1 2
1 2
1 2
1 2
1 2
1 2

Серед почесних гостей – голова Тростянецької Спілки ветеранів війни в Афганістані «Саланг» Володимир Корнієнко, голова Тростянецької районної Ради Людмила Скапровська, Глибочанський сільський голова Валентина Горбань, яка працювала в школі, організувала і вела роботу по вшануванню імені Героя, начальник відділу освіти Тростянецької райдержадміністрації Ольга Ільченко, учасники бойових дій в Афганістані села та Тростянецького району.

1 2
1 2
1 2

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Сергія Гаврилюка, висадили алею з плодових та декоративних дерев та провели змагання по волейболу. Першість здобула команда студентів Верхівського сільськогосподарського коледжу, тренером якої є учасник бойових дій в Афганістані Паламарчук В.Г. Друге місце виборола команда учнів Глибочанської СЗШ I-IIст. Учасники змагань відзначені дипломами Тростянецької Спілки ветеранів війни в Афганістані «Саланг» та перехідним кубком.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA