Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

Вшанували пам'ять героїв

5Минули 30–ті роковини з того дня, коли останній солдат залишив Афганську землю, але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. За період війни в Афганістані багато молодих воїнів були нагородженні орденами і медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам'ять.

Афганістан чорним крилом торкнувся кожного району Вінницької області.

20 червня 2019 року, на фасаді Самгородоцького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів Козятинського району відкрито меморіальні дошки воїнам-інтернаціоналістам Олександрові Сушку та Олександрові Чернипку, які були випускниками школи.

У заході взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова Козятинської РДА Юрій Слабчук, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, керівники громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області та жителі села Самгородок.

Звертаючись до присутніх, Олександр Крученюк зазначив: «30 років минуло  з того часу, коли були виведені війська з Афганістану, але і сьогодні ми тримаємо в наших серцях і душах пам’ять про тих хлопців, які полягли на полі бою в Афганістані. Та війна ввійшла сумною сторінкою в історію нашої держави, адже з неї не повернулися 3280 громадян України, і серед них, на жаль, і п’ятеро жителів району. Сьогодні, разом із іменем Олександра Чернипка та Олександра Сушка, ми вшановуємо і їхню пам'ять».

1

Посадовець також подякував воїнам-афганцям, які й сьогодні беруть участь у війні на Сході України. «На жаль, та війна не стала останньою, лихо знову прийшло на нашу землю. І сьогодні наші хлопці мужньо захищають кордони своєї держави, щоб ворог не пішов далі. Героїзм воїнів – афганців є прикладом для наших дітей», - зауважив Олександр Крученюк.

2

У свою чергу, голова Козятинської РДА Юрій Слабчук підкреслив: «Учасники бойових дій в Афганістані три десятиліття тому демонстрували зразки вірності присязі, служінню Батьківщині. Ветерани війни в Афганістані сьогодні своїм прикладом вчать українську молодь захищати рідну землю. Вони знову на передовій і передають свій бойовий досвід безпосередньо на полі бою. Наше завдання – не забути подвиги кожного героя, гідно вшанувати та зберегти пам’ять про них».

3

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих героїв.

4 5

Почесне право відкрити пам’ятні меморіальні дошки було надано   голові Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані – Петру Кирилішину та голові  Козятинської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – Тетяні Драмарецькій.

6 7

Виступаючи на мітингу голова обласної Спілки Петро Кирилішин відзначив, що сьогодні в с. Самгородку присутні керівники громадських ветеранських «афганських» організацій області, які прибули вшанувати пам’ять бойових побратимів, подякував за гостинний прийом та за дорученням правління вручив набір літератури, присвяченій війні в Афганістані, директору Самгородоцького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів Світлані Черешнюк, Подяки УСВА голові Козятинської РДА Юрію Слабчуку, начальнику відділу культури та туризму Козятинської РДА Володимиру Воронову, благочинному Козятинського району Православної  церкви  України, протоієрею Роману Масирі за надану допомогу у виготовленні та встановленні меморіальних дощок. Також вручив медаль УСВА «За заслуги» III ступеня - учаснику бойових дій в Афганістані Юрій Меркуну за активну громадську діяльність та увічнення пам’яті загиблих бойових побратимів.

9

Освячення пам’ятних меморіальних дощок та проведення панахиди за загиблими воїнами Сушком Олександром Миколайовичем та Чернипком Олександром Васильовичем провів благочинний Козятинського району Православної  церкви  України протоієрей  Роман Масира.

10 11
12

Довідково:

Капітан Сушко Олександр Миколайович - військовий льотчик.

Все його свідоме життя, дитячі і шкільні роки пройшли на Самгородоцькій землі. Тут він писав портрети та пейзажі, адже мав дар художника, а також мріяв стати військовим льотчиком.

Олександр Сушко був зарахований курсантом до Васильківського військового авіаційно-технічного училища у Київській області.

Проходив службу в Республіці Афганістан. На жаль, немає подробиць останнього польоту Олександра Сушка. Його життя обірвалося 30 грудня 1983 року при виконанні свого військового обов’язку.

При підготовці вказаної статті використовувалася інформація з офіційних сайтів Вінницької ОДА та Козятинської РДА

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA