Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Протокольне доручення голови обласної державної адміністрації виконане …..  

Правда через 22 роки.

Понад 22 роки учасники бойових дій в Афганістані, члени сімей загиблих воїнів чекали відкриття пам’ятного знаку загиблим в Афганістані воїнам в м. Козятин.

Koz 1

І от нарешті, на вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан 20 червня 2019 року в Козятині відкрили пам’ятник загиблим в Афганістані воїнам.

 2

На ньому викарбувані імена жителів міста та району, які загинули, виконуючи військовий обов’язок на території дружної держави:

Сергія Герасимчука;

Андрія Гуменюка;

Сергія Комара;

Олександра Чернипка;

Віктора Шумбара

3

Під час відкриття пам’ятника учасники згадали поіменно всіх тих, хто не повернувся з війни, хвилиною мовчання.

4

В урочистому відкритті пам’ятного знаку взяли участь керівники районних, міських громадських організацій ветеранів війни в Афганістані, які перебували на тематично-оздоровчому семінарі в обласному клінічному госпіталі ветеранів війни, голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, голова Козятинської РДА Юрій Слабчук, козятинський міський голова Олександр Пузир, заступник військового комісара районного військового комісаріату Григорій Липовецький. На мітингу численна делегація учасників бойових дій в Афганістані м. Козятина та Козятинського району, а також представники духовенства, громадськість.

5

«Багато років минуло з того часу, як тисячі молодих людей пройшли випробування вогнем, проявили себе справжніми патріотами під час майже десятирічної війни в Афганістані. Через страшну афганську війну пройшло більше трьох тисяч наших земляків, 140 осіб поховано на території області та троє зникло безвісти, більше ста військовослужбовців отримали бойові поранення на полі бою і на жаль кількість інвалідів війни в Афганістані щороку зростає – даються взнаки поранення та захворювання отримані під час війни. І ми вважали, що більше ніколи не будуть гинути українці. Ми ніколи не думали, що нам доведеться ховати ветеранів Афганістану, які знову змушені взятися за зброю, захищаючи Україну на Сході. Вони – справжні патріоти, які заслуговують на величезну шану й подяку», - зазначив Олександр Крученюк.

7

Почесне право відкрити новоспоруджений пам’ятник мали голови обласної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин та голова Козятинської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Тетяна Драмарецька.

8

9

Віддаючи данину виконаному до кінця військовому обов’язку воїнів-афганців до підніжжя пам’ятника їх бойові товариші, гості і жителі міста поклали квіти, а настоятель місцевої церкви, благочинний Козятинського району Православної церкви України, протоієрей Роман Масира освятив пам’ятник.

«Воїни-афганці продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм, самопожертву, заради бойових побратимів і заклали ті бойові традиції, які потім, як повітря, нам були потрібні, коли знову треба було боронити Батьківщину. Вже сплило багато часу, що дійсно є підстави вважати ветеранами всіх вас – тих, в чиє життя так несподівано і так безжалісно, починаючи з 79-го року, увірвалася війна. І сьогодні ми тут зібралися для того, щоб віддати належну шану всім ветеранам бойових дій на території інших держав, які з честю виконали свій обов'язок», - зазначив Юрій Слубчук.

Міський голова Олександр Пузир закликав присутніх пам’ятати уроки цієї війни, аби ніколи не повторити подібних помилок. Посадовець подякував ветеранам за подвиг, закликавши берегти пам’ять про побратимів.

6

«Це не просто скульптурний меморіал, це – вшанування пам’яті земляків-афганців, наших побратимів, з якими ми пліч-о-пліч воювали у ті далекі 80-ті, це символ пекучого болю батьків, які не дочекалися своїх синів з війни, це постійне нагадування про те, що ми не можемо дивитися вперед, у майбутнє, забуваючи при цьому чи нехтуючи минулим», – зазначив голова обласної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин.

Виступаючий акцентував увагу на те, що за два десятиліття змінилося багато керівників органів місцевого самоврядування, державної влади, а тільки в теперішній час, завдячуючи наполегливості керівництва громадської організації ветеранів війни в Афганістані, вдалося реалізувати проект та встановити пам’ятник.

10

Подякував та від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів), за активну участь в роботі організації, волонтерську допомогу та увічнення пам’яті загиблих воїнів, вручив медалі УСВА «За звитягу» з золотою гілкою - голові Козятинської організації УСВА Тетяні Драмарецькій;

11

«За заслуги» I ступеня Миколі Жирному - заступнику голови організації; «За громадянську мужність» Валентину Драмарецькому - учаснику бойових дій в Афганістані та в зоні АТО, інваліду війни III групи; «За заслуги» III ступеню учасникам бойових дій в Афганістані - Олександру Бондарчуку та Василю Копійці.

Подяками Української Спілки ветеранів Афганістану відзначено Олександра Пузиря - Козятинського міського голову, Петра Юрчишина - депутата Верховної ради України, Павла Занюка - ФОП, Олену Линник - спеціаліста 1-ої категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності, управління соціальної політики виконкому Козятинської міської Ради.

12

13

В майбутньому біля пам’ятника загиблим в Афганістані воїнам планують облаштувати Алею пам’яті, складовою якої стануть пам’ятні знаки приурочені трагічним сторінкам нашої історії: часів Голодомору, події Другої світової війни, афганська війна, аварія на Чорнобильській АЕС, російській збройній агресії проти України на Сході України.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA