Интернет-магазин nachodki.ru

«Турбота» про ветеранів. 

PozКабінет Міністрів України, на виконання рішення суду, прийняв постанову про порядок надання позик для ветеранів війни, який передбачений законом про статус ветеранів війни від 1993 року. Норма закону передбачала надання пільгових кредитів пільговикам-ветеранам. Але, починаючи з 1993 року вказана норма не працювала, через відсутність механізму погашення пільги перед банками. І ось тепер, проявляючи «турботу» про ветеранів прийнято відповідну постанову.

 

======================================================================

gerb

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

 

від 8 травня 2019 р. № 449                                                                                  Київ

Про затвердження Порядку надання позики ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Відповідно до статей 12-16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок надання позики ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що додається.

Прем'єр-міністр України                                                                                                          В.ГРОЙСМАН
Інд. 73  

 ======================================================================

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 травня 2019 р. № 449 

ПОРЯДОК
надання позики ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

1. Цей Порядок визначає механізм надання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок, передбаченої статтями 12-16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон).

2. Право на отримання позики мають учасники бойових дій (стаття 6 Закону), особи з інвалідністю внаслідок війни (стаття 7 Закону), учасники війни (стаття 9 Закону), особи, на яких поширюється чинність Закону (стаття 10 Закону), та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (стаття 11 Закону).

3. Позика надається банками на умовах, визначених договором.

4. Позика надається у національній валюті та погашається протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва або згідно з договором.

5. Банки розглядають звернення осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, за наявності в них посвідчення, зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218).

6. Розміри позики визначаються банками. Відсотки за користування позикою сплачуються відповідно до укладеного договору.

======================================================================

     Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ), свої листом на Адміністрацію Президента України, директору Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові, міністру соціальної політики Україні вказала ряд причин на неможливість виконання даної постанови. В черговий раз питання надання пільгового кредиту, або позики ветеранам війни повисло в повітрі. 

(Лист додається).

 

Заступнику Глави Адміністрації Президента України

Пану ГОНЧАРУКУ О.В.

Вих. № 6211-19/06

від 19.06.2019 р.

Щодо Постанови КМУ

           

Шановний Олексію Валерійовичу!

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу і бажаємо успіхів у професійній діяльності.

Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ), яка представляє переважну більшість банківської системи України, звертається до Вас з нагальним питанням, що виникло у банківської спільноти у зв’язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови, якою затверджено «Порядок надання позики ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Порядок).

Так, під час засідання Уряду, 8 травня, Кабінет Міністрів України затвердив механізм одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок, передбачених статтями 12-16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон) особами, на яких поширюється дія зазначеного Закону.

Порядком передбачається, що позика надається у національній валюті та погашається протягом 10 років, починаючи з п’ятого року закінчення будівництва або згідно з договором, укладеним з банком. Умови надання позики, її розмір та сплата відсотків визначаються банківською установою.

Перше, на що звертаємо Вашу увагу, це те, що КМУ, приймаючи Порядок, втручається в господарську діяльність банків, нав’язуючи умови здійснення кредитних операцій, при цьому не передбачає ніяких компенсаційних механізмів. Проект Порядку не був опублікований для публічного обговорення, не надавався банківським установам для попереднього розгляду, хоча прямо впливає на інтереси банків та, як наслідок, їх вкладників і акціонерів.

Друге, це питання впливу постанови на ліквідність банківських установ. Банки визначають умови надання кредитів з урахуванням термінів залучення коштів. Наразі залучення коштів фізичних осіб та бізнесу за своєю строковою структурою є короткостроковими, зокрема, в коштах населення частка депозитів з терміном погашення до трьох місяців перевищує 60%. А тому норма про повернення кредитних коштів, починаючи з 5-го року закінчення будівництва є загрозою для фінансового стану та ліквідності банків.

Норми Порядку суперечать Господарському кодексу України, Законам України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та «Про банки і банківську діяльність» в частині права фінансових установ самостійно визначати напрями своєї діяльності без втручання органів державної влади у господарські відносини.

Зазначеним популістським рішенням Уряд прямо втручається у господарську діяльність банківським установ, перекладаючи на останні функції державної соціальної підтримки ветеранів.

Таким чином, змушені констатувати, що ціль, закладена вищевказаним документом КМУ, є декларативною, без жодних можливостей практичного впровадження. Така ситуація ще раз підкреслює те, що при прийнятті важливих політико-економічних рішень, та, в подальшому, реального досягнення їх цілі, необхідно враховувати та збалансовувати інтереси всіх соціальних та економічних груп.

НАБУ переконана, що вирішити питання щодо надання пільгових позик ветеранам можливо шляхом запровадження цільових державних програм із стимулювання довгострокового банківського кредитування під забезпечення гарантіями Уряду України/місцевих органів влади, із передбаченням у Державному бюджеті України коштів для відшкодування банкам відсоткової ставки за такими кредитами. Подібні програми існують та реалізуються у т.ч. за участі банків, зокрема йдеться про програми надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

З огляду на викладене, звертаємося до Вас із проханням сприяти вирішенню питання щодо надання пільгових позик ветеранам, учасникам бойових дій, та іншим особам, на яких поширюється чинність Закону, в альтернативний, аніж запропонований КМУ спосіб, зокрема, шляхом запровадження державної цільової програми. Для розробки збалансованого рішення з урахуванням інтересів усіх учасників, НАБУ звертається з проханням про залучення представників банківської спільноти до розробки проекту програми.

Сподіваємося на Вашу підтримку та на подальшу плідну співпрацю.

 З повагою

Виконавчий директор                                                                  Олена Коробкова

 Вик.: Ништа Світлана,

(044)-300-10-15

 ======================================================================

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA