Іменинники місяця  

 05 січня

Зоря Василь Михайлович

голова Барської районної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)

 

   06 січня

Гордійчук Олексій Ульянович

голова Тульчинської районної  Спілки ветеранів Афганістану  (воїнів-інтернаціоналістів)

 

   09 січня

Вівчарук  Василь  Миколайович

голова Чечельницької районної організації  Української Спілки ветеранів Афганістану  (воїнів-інтернаціоналістів) 

 

   25 січня

Наметченко  Олександр  Віталійович

голова Запоріжського обласного об'єднання  Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)"

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

У Жмеринці відкрили оновлений меморіал учасникам бойових дій в Афганістані та ліквідаторам аварії наслідків на ЧАЕС

zhmerynkaНещодавно, в рамках відзначення 116-ї річниці Дня міста у Жмеринці відкрили оновлений меморіальний комплекс пам’яті учасникам бойових дій в Афганістані та ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Представники влади, громадськості, запрошені гості із польського міста-побратима, ліквідатори та воїни-інтернаціоналісти схилили голови в знак пошани героїзму і подвигу наших земляків.

За кошти міського бюджету площу відремонтували і привели у відповідність до поруч схожого меморіалу воїнам-визволителям. Підніжжя та підпірні стінки облицювали плиткою, по колу розмістили лавочки, а перед пам’ятниками – клумби із декоративними квітами.

З вітальним словом від імені секретаря міської ради Юрія Світлака до всіх присутніх звернувся заступник міського голови з питань культурної політики міста Володимир Дудік. 

1

Слова вдячності місцевій владі за оновлений меморіал прозвучали з уст голови Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані Петра Кирилішина та голови Жмеринської організації  інвалідів «Союз Чорнобиль України» Галини Варлахової.

 2

10

Петро Кирилішин відзначив, що в місті свято бережуть пам’ять про загиблих в Афганістані воїнів - уродженців міста Жмеринка та Жмеринського району. Встановивши пам’ятник в 2000, згодом відновивши після нападу вандалів, в даний час впорядкували територію та відкрили її на день міста. Це заслуговує на повагу. За активну громадську діяльність у справі увічнення пам’яті бойових побратимів, вручив подяку обласної державної адміністрації та обласної ради голові Жмеринської міської Спілки ветеранів війни в Афганістані Павлу Фармагею, нагородив активістів громадського ветеранського руху – учасників бойових дій в Афганістані нагородами Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів): медаллю «За звитягу» Павла Заріцького, медалями «За заслуги» III ступеня Олександра Щураєва та Олександра Кривіцького, медаллю «За громадянську мужність» Миколу Ціпотана. Подякою УСВА відзначено директора приватного підприємства «ВОК - ПЛЮС» Дениса Чуба, який здійснив ремонтні роботи.

4

5

6

Хвилиною мовчання присутні вшанували імена усіх тих, хто не повернувся до своїх домівок і поклав своє життя заради майбутнього. Живі квіти лягли до підніжжя пам’ятників на знак пам’яті та поваги.

7

8

9

Довідково. Історія будівництва та відновлення пам’ятника в м. Жмеринка.

Для вшанування і збереження пам'яті Юрія Добжанського, Олега Кандирала, Олега Лавренчука, Анатолія Марущака, Володимира Напрасного, Федора Подвласова, Вадима Сізонова, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан першочерговим завданням членів спілки стало будівництво пам’ятного знака, який було відкрито 9 травня 2000 року.

Пам'ятний знак представляв собою кам'яну стелу висотою понад   2,5 метра на якій було зображено воїна-афганця з автоматом Калашникова, з двох боків від стели було встановлено два чорних тюльпана, виготовлених з металу. Внизу стели на мармуровій плиті перераховано прізвища та імена загиблих, із зазначенням дати народження та дати загибелі. На стелі було зроблено напис: «Жмеринчанам, загиблим в Афганістані». В будівництві вказаного пам’ятного знаку брали участь ветерани війни в Афганістані : Яцишин М.В., Ващула О.М., Молінський М.І., Фармагей П.І..

Однак в ніч з 7 на 8 вересня 2008 року вказаний пам’ятний знак було повністю розбито невідомими вандалами.

В 2009 році на місці зруйнованого пам’ятного знаку за сприяння керівництва Жмеринської міської та районної рад, а також матеріальної підтримки директора ПП «Корунд» Кушніра Анатолія Петровича та директора МПП « Господарчий» Трахтенберга Зіновія Володимировича, зусиллями учасників бойових дій в республіці Афганістан : Шестакевича А.В., Штурмаревича В.В., Кабалюка П.О., Коваля М.В., Ващули О.М., Яворовенка В.І., Пилипенка В.І., Розвадоського В.А., Заріцького П.Ф. під керівництвом голови спілки Фармагея П.І. було побудовано пам’ятник – меморіал жмеринчанам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан, який було відкрито 9 травня 2009 року в м. Жмеринка. Виготовлення пам’ятника-меморіалу здійснювало приватне підприємство « Костюк Е.»

  Пам’ятник - меморіал складається з десяти окремих стел висотою біля 2-х метрів, на яких зображені портрети загиблих воїнів-інтернаціоналістів, викарбовано їх бойові нагороди, прізвища та роки загибелі. По центру пам’ятника встановлено обеліск висотою понад 3 метра на кінцівці якого вмонтовано п’ятикутну зірку. На нижній частині обеліска зображено знак «Ветеран воїн-інтернаціоналіст» .

3

  У підніжжя стел на мармурових плитах розміром 5х1,5 м на фоні гір зображена панорама бою, палаючий бензовоз, БМП та вертоліт . Вкарбований вірш « Простите нас, что мы уже не с вами….». З двох боків панорами розміщено 2-а чорних металевих тюльпани.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані

та сайт Жмеринської міської ради


 

   
© OSVA.VN.UA