Іменинники місяця  


 02 квітня

Грабівський  Віктор  В'ячеславович

Голова Чернівецької районної Спілки ветеранів Афганістану


23 квітня

Акопян  Размік  Гургенович

 Голова Крижопільської районної  Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) 


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

Правління  обласної  Cпілки

4Відбулося засідання правління Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, на якому було розглянуто ряд важливих питання життєдіяльності обласної організації.

Члени правління обрали делегатів на звітно-виборну Конференцію Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) та  делегатів на обласну  звітно-виборну конференцію  Організації ветеранів України.

Голова обласної Спілки Петро Кирилішин доповів, що з  1 жовтня 2019 року в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

 

OplataПільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення. Доводячи до присутніх  рішення правління УСВА доповідач відзначив, що перейшовши на готівковий механізм розрахунків за спожиті послуги, економія  коштів в подальшому може призвести до зниження норм споживання на душу населення. Запропоновано кожному пільговику особисто визначитися з формою розрахунку за пільги по ЖКГ.

Lisova polyanaНа засіданні розглядалося питання про стан справ навколо Державного закладу «Госпіталь ветеранів   війни «Лісова Поляна». На засіданні правління УСВА було звернуто  увагу на те, що це є єдиний всеукраїнський лікувальний заклад для ветеранів війни – учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав, інвалідів війни та  членів сімей загиблих воїнів,  а також воїнів, які боронять Україну на Сході. Ветерани мають змогу отримати кваліфіковане лікування, обстеження,  а також одночасно отримати консультації в інших медичних і науково - дослідницьких центрах України, яке гарантоване державою.

Перетворення госпіталю в Національний центр психологічного здоров’я забере такі можливості у ветеранів та не вирішить проблеми психіатрії ветеранів. Як може відділення на 60 ліжок вирішити питання для 380 тисяч учасників бойових дій на Сході України та 130 тисяч ветеранів війни в Афганістані? І на Правлінні УСВА, і на правлінні обласної Спілки звучали пропозиції про створення такого окремого центру на базі колишніх оздоровниць, які розміщені поблизу Києва та в даний час не працюють, або працюють не на повну потужність. Для прикладу, чому б не створити подібний  центр в курортному Хмільнику Вінницької області на базі санаторію Міністерства оборони України. Присутні – керівники громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області прийняли рішення про звернення до керівництва держави про неприпустимість подібного реформування, а у випадку ігнорування наших справедливих вимог, взяти участь у мирних акціях для відстоювання інтересів  ветеранів війни в питаннях медичного забезпечення.

USVAНа виконання рішення Правління УСВА голова обласної Спілки повідомив про миротворчу ініціативу Української  Спілки ветеранів Афганістану про  проведення акції - зустрічі «Ветерани за мир», спрямованої на досягнення сталого миру в Україні, відповідно до  миротворчих ініціатив Президента України. Задум цієї акції зводився до зустрічі з учасниками бойових дій в Афганістані, які проживають на непідконтрольній Україні території, адже є багато випадків, коли на особистих контактах ветеранів вирішувалися питання повернення з полону та повернення загиблих.

Не дивлячись на те, що в соціальних мережах деякі громадські діячі організували акцію проти такої зустрічі, члени правління обласної Спілки висловилися про те, коли б з непідконтрольної сторони прийшли б хоч невелика кількість ветеранів, то це були б провідники української національної ідеї за межею лінії розмежування, а приїхати на таку зустріч потрібно мати сміливість та мужність.

1 2
4 4

Серед інших питань члени правління обговорили питання підготовки до виборів міських, сільських, селищних голів, об’єднаних територіальних громад, депутатів місцевих Рад, активізації роботи місцевих осередків Партії ветеранів Афганістану та передплату газети Української Спілки ветеранів Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) «Третій тост на 2020 рік».

Пресслужба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA