Іменинники місяця  


 02 квітня

Грабівський  Віктор  В'ячеславович

Голова Чернівецької районної Спілки ветеранів Афганістану


23 квітня

Акопян  Размік  Гургенович

 Голова Крижопільської районної  Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) 


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Статьи и обзоры nachodki.ru

Правління у Вінниці

USVA30 листопада 2019 року, в приміщенні Департаменту освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації, керівники районних, міських, міськрайонних організацій УСВА області, зібралися на засідання правління обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, щоб обговорити стан справ у державі та головні пріоритети діяльності УСВА у захисті соціальних прав населення і ветеранів України, які були у центрі уваги і головними питаннями порядку денного засідання правління Української Спілки ветеранів Афганістані (воїнів - інтернаціоналістів), яке відбулося напередодні в м. Києві.

З інформацією про хід правління УСВА доповідав член правління УСВА, голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин.

 

На засіданнях керівних органів Спілки обговорювався проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо актуалізації статусів та пільг ветеранів війни та членів їх сімей. (Законопроект № 2191 від 30.09.2019 року)

Автори законопроекту - Народні депутати України – члени фракції «Європейська солідарність»:

Фріз Ірина Василівна (IX скликання)

Зінкевич Яна Вадимівна (IX скликання)

Іонова Марія Миколаївна (IX скликання)

Геращенко Ірина Володимирівна (IX скликання)

Забродський Михайло Віталійович (IX скликання)

Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна (IX скликання).

І у Києві і у Вінниці відзначалося те, що не дивлячись, що даний законопроект не несе додаткових фінансових навантажень на бюджет, проект закону розподіляє ветеранів учасників бойових дій та й осіб з інвалідністю на тих, хто воював на Сході України та інших ветеранів війни, починаючи з Другої Світової війни.

Держава Україна, яка бере участь у миротворчих операціях, також обмежує своїх миротворців в наданні пільг та переваг. Члени засідання однозначно відзначили, що поділ ветеранів – це не державний підхід у вирішенні всіх ветеранських проблем. Чого тільки варта відсутність фінансування для поліпшення житлових умов або придбання житла учасникам бойових дій на території інших держав, які перебувають на черзі понад чверть століття, яка проводилося попередніх два роки поспіль.

Занепокоєння викликають новаторські положення проекту Закону щодо медичного забезпечення ветеранів війни та надання державної підтримки громадським об’єднанням ветеранів на конкурсних умовах лише за державними програмами. Тільки державне медичне страхування на солідну суму зможе вирішити питання медичного забезпечення ветеранів.

Члени правління звернули увагу на необхідність збереження впливу УСВА на роботу госпіталю «Лісова поляна». На жаль, в даний час немає дієвого контакту з керівництвом госпіталю, хоч протягом десятирічь наша громадська всеукраїнська організація та її структурні підрозділи на місцях доклали максимум зусиль для зміцнення матеріальної та медичної бази.   Тому наше найперше завдання   – відстоювання прав на пріоритетне лікування в госпіталі «Лісова поляна» ветеранів війни в Афганістані, інших військових конфліктів на території інших держав та членів сімей загиблих воїнів.

Багато було приділено уваги монетизації пільг в житлово-комунальні сфері. Чітко наголошувалося, що кожний ветеран самостійно повинен вибрати шлях оплати пільги – готівковий чи безготівковий, з урахування особливостей своєї місцевості, статусу, кількості постачальників послуг, членів родини і т.і. Підсумки цієї форми можна буде провести по закінченню опалювального чи неопалювального сезонів. Сидіння під кожухом та в темноті, економія різних видів палива (вирізання лісів, лісопосадок для опалення та приготування їжі, замість природного газу призведе до зменшення норм споживання на особу, а відповідно до зменшення соціального захисту ветеранів.

Також широко обговорювалося питань проведення меморіальних заходів з нагоди 40-ї річниці введення військ в Афганістан, нові пропозиції щодо вдосконалення системи нагород і символіки Спілки та необхідність активізації передплати газети Української Спілки ветеранів Афганістану «Третій тост».

Відзначено на засіданні правління – питання децентралізації вносить корективи в діяльність районних, міських, міськрайонних організацій УСВА. Потрібно серйозно розглядати можливість по створенню громадських ветеранських організацій в об’єднаних територіальних громадах, а в деяких випадках вона може бути одна на район, або декілька. І це буде проблема в отриманні фінансової підтримки для діяльності громадської організації.

Також члени правління прийняли рішення та надали фінансову допомогу на лікування своєму бойовому побратиму - Свіріпі Володимиру Михайловичу, голові Гайсинської районної Спілки ветеранів Афганістану, який перебуває на лікуванні в м. Вінниця.

На засіданні правління Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані підтверджено, що головними завданнями УСВА та її структурних підрозділах на місцях залишаються:

Зупинення війни на Сході України;

Продовження боротьби за повне відновлення прав сімей загиблих воїнів і захист прав родин померлих ветеранів;

Рішуча боротьба за права на отримання безоплатної медичної допомоги від держави;

Підтримка і активна участь у захисті соціальних прав всіх верств населення України, введення обґрунтованих тарифів, їх реальне зниження;

Протидія введення несвоєчасного закону про продаж землі. Девіз у цьому питанні чіткий: «Багато заможних сімей, а не один багатий»;

Перешкоджання введенню непідготованої монетизації пільг у комунальній і транспортній сферах, що приводить до погіршення соціального захисту ветеранів;

Підготовка до виборів у місцеві органи влади.

 

1 2
3 4

Визнано доцільним - довести до всіх членів УСВА, що у випадку виникнення подальших загроз порушень прав ветеранів Афганської війни організувати, за рішенням Правління УСВА, відповідні попереджувальні і більш рішучі акції громадянської непокори відповідно до ст. 39 Конституції України.

Пресслужба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA