Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

СЛУГА НАРОДУ - НАРОД ПРИЙШОВ

2318-го грудня 2019 року, з самого ранку до середини дня у Києві, під Офісом Президента України, проходила широкомасштабна Всеукраїнська ветеранська акція протесту.

В заході через систематичне невиконання та порушення державою Конституції і Законів України, погіршення соціального захисту ветеранів взяли участь на початку не менше півтори тисячі учасників бойових дій (в Афганістані й АТО/ООС), а також -- пенсіонерів силових структур, які приїхали з багатьох областей. Постійно до місця події підходили нові групи або колони чоловіків, багато хто з яких був у військових одностроях і з нагородами, деякі з них пересувалися на протезах і з паличкою...

 

Під прапорами України, Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів), ветерани вимагали зустрічі з главою держави; відставки керівництва міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та тимчасово переміщених осіб у зв’язку з непрофесійністю; створення робочої групи для вирішення питань, пов’язаних із соціальним захистом і лікуванням ветеранів війни, інвалідів війни, ветеранів військової служби та правоохоронних органів; соціального захисту й гідного пенсійного забезпечення всіх категорій ветеранів - силовиків; недопущення монетизації пільг для ветеранів; запровадження обов’язкового медичного державного страхування для ветеранів війни, військової служби та правоохоронних органів; поновлення у повному обсязі пільг родинам загиблих воїнів; забезпечення житлом ветеранів, інвалідів війни.

Під час акції ветерани добилися того, щоб до Офісу Президента України потрапила переговорна група на чолі з головою УСВА С.В. Червонопиським, яка в усному та письмовому вигляді донесла до високопосадовців вимоги акції протесту. За словами очільника ветеранів війни в Афганістані, в останні роки влада спрямувала свої зусилля на руйнування ветеранського руху, військових традицій, приниження гідності ветеранів. Продовжується ігнорування організацій ветеранів, які об’єднують, передусім, учасників бойових дій на території інших держав…

«Ми обурені прикладами дискримінації сімей померлих ветеранів афганської війни і бійців АТО, насамперед, -- осіб з інвалідністю внаслідок війни… Органами влади постійно зневажаються принципи соціальної справедливості стосовно колишніх воїнів», -- зазначив голова УСВА. Він порушив і гострі проблеми, що створюють органи влади на шляху розвитку ініціативи громадянського суспільства.

Червонописький наголосив: Кабінет Міністрів України за розробками міністерства соціальної політики своїми постановами «перевів стрілки» на місцеві органи влади, які й підспівують центральним органам влади, скорочуючи соціальні програми. На місцях виникають проблеми з так званою «монетизацією» в реалізації пільг ветеранів на проїзд та комунальні послуги, ветеранів на практиці позбавляють пільг… Міністерство соціальної політики України проігнорувало пропозиції і вимоги ветеранів скасувати ряд постанов Уряду. Як відомо, міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України значно перевантажене проблемами тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб та не довело протягом року з дня створення свою спроможність ефективно реалізовувати державну політику стосовно ветеранів війни всіх поколінь та їх громадських організацій. Воно зосередило свою увагу лише на проблемах ветеранів АТО/ООС, зокрема, їхній психологічної реабілітації. Своєю чергою, міністерство охорони здоров’я продовжує реалізацію згубних реформ, які обмежують права ветеранів на безоплатну медичну допомогу. Відомство підготувало передачу в підпорядкування міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України провідні госпіталі для ветеранів війни («Циблі», «Лісова поляна»). При цьому передбачається без розширення матеріальної бази медичних закладів розширити категорії пацієнтів, що призводить до обмеження прав на лікування і реабілітацію ветеранів минулих воєн.

Представникам ветеранів в Офісі Президента України було обіцяно, що найближчим часом відбудеться їхня зустріч із Президентом. УСВА вже письмово звернулася до В. Зеленського як до Гаранта Конституції України з проханням здійснити всі можливі заходи щодо зупинення руйнування ветеранського руху в Україні, зниження соціальних стандартів для ветеранів війни, збереження їхнього медичного забезпечення, введення державного медичного страхування ветеранів війни, а також реалізації його обіцянки щодо призначення заступника міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з числа ветеранів минулих воєн.

Сергій Червонописький, вийшовши з Офісу до учасників акції, підсумував, що цей «бій» із владою за права ветеранів, як ветеранів війни в Афганістані, так і воїнів АТО та всіх, хто носив погони. Проте, час покаже! Ветерани готові й надалі активно та рішуче обстоювати свої права!

В підготовці та проведення акції взяла участь й Вінницька обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані та її структурні підрозділи в районах, містах області. Слова щирої подяки ветеранам – членам Спілки ветеранів війни в Афганістані Вінницького району (голова Олександр Ковальчук), Жмеринської міської Спілки ветеранів війни в Афганістані (голова Павло Фармагей), керівникам Калинівської (голова Петро Шуманський), Бершадської (голова Анатолій Драган), Томашпільської (голова Володимир Голотенко), Барської (голова Василь Зоря), Липовецької (голова Геннадій Сидоров), Тростянецької (голова Володимир Корнієнко) районних організацій ветеранів війни в Афганістані, окремим учасникам війни в Афганістані за участь та організацію поїздки делегації області до Києва.

Ви, шановні бойові побратими, ще раз довели, що військова дружба, бойова підтримка та взаєморозуміння, які зародилися в горах Афгану, це не просто слова і триватиме вона довічно.

Низький Вам уклін.

1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA