Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Бесплатные шаблоны Joomla

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! 

Дорогі бойові побратими!

Шановні сім'ї наших полеглих друзів!

Від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) сердечно вітаю вас з Новим 2020 роком і світлим святом Різдва Христового!

2020

Рік, який відходить у минуле, приніс багато нових подій для суспільства і країни, зокрема – для ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО-ООС.

Відбулися вибори Президента і народних депутатів України, до влади прийшли молоді, амбіційні люди, яких підтримували ветерани війни, родини загиблих і громадяни, на них покладається велика надія і віра в зміни на найкраще у державі.

Завдяки вимогам УСВА до керівництва держави було прийнято розпорядження КМУ №999-р «Про заходи з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав». На основі цього документу надано «зелене світло» центральним органам виконавчої влади, органам місцевої влади для відзначення на державному рівні. На честь ювілейної дати Спілкою засновано нову нагороду – «Честь. Мужність. Пам'ять».

Нещодавно відбулася VIII звітно-виборна Конференція УСВА, на якій обговорено важливі питання життєдіяльності Спілки, її організаційні зміни, наголошено недоліки і плани на майбутнє. На новий п’ятирічний термін обрано голову і керівні органи. Обговорено стан справ у країні й діяльність Спілки у громадянському і політичному русі.

Делегати Конференції відзначили як головне досягнення у соціальній роботі той факт, що завдяки тиску ветеранів, активній діяльності Правління і масовим акціям представників УСВА з усієї України вдалося добитися рішення уряду про значне підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни з числа рядового, сержантського та офіцерського складу, які не мали необхідного страхового стажу і вислуги років.

З часу свого заснування УСВА головним обов’язком вважає зміцнення «афганського» руху в країні, захист соціальних прав і гарантій сімей загиблих воїнів, інвалідів війни та учасників бойових дій, увічнення пам’яті бойових товаришів, патріотичне виховання молоді, відстоювання правди про події Афганської війни і воїнів-інтернаціоналістів.

Одним з пріоритетів у діяльності організації був і залишається захист прав родин загиблих воїнів і померлих ветеранів. Цей напрям роботи необхідний ще й тому, що ми вважаємо родини загиблих воїнів найбільш постраждалою категорією осіб внаслідок війни. УСВА завжди реагувала на випадки несправедливості й вимагала перегляду законів України і збільшення рівня соціальних стандартів для родин загиблих воїнів, померлих ветеранів та інших категорій населення України.

Керівники і робочі групи Спілки завжди відстоювали всіма можливими шляхами й надавали свої пропозиції про соціальний захист різних верств громадян. Але нова влада, на жаль, як і попередня, не йде з нами на конструктивний діалог, а розглянутий нещодавно у Верховній Раді законопроект №2191 не відображає вимог УСВА про поліпшення життєвих умов для сімей загиблих воїнів, сімей померлих ветеранів.

Занепокоєння викликають новаторські положення проекту закону з медичного забезпечення ветеранів війни, надання державної підтримки громадським об’єднанням ветеранів на конкурсних умовах лише за державними програмами, монетизація пільг та інші питання соціального напряму. Тому члени Спілки й надалі боротимуться за відстоювання соціальних прав і свобод для ветеранів війни, родин загиблих воїнів, усіх громадян.

Усі роки військового протистояння на сході країни УСВА багато робить для допомоги військовослужбовцям, передаючи їм свій бойовий досвід, бере активну участь у волонтерській роботі, у військово-патріотичному вихованні молоді, багато ветеранів Афганської війни, незважаючи на вік і поранення, захищають рідну країну зі зброєю в руках. На жаль, ми знов несемо бойові втрати.

Якщо ми хочемо бачити Донбас в Україні, альтернативи миру немає. Дня перемоги у війні на Донбасі не буде! Тільки день довгожданого миру ми зможемо спільно відзначати як у Києві, так і в Донецьку. Мир – єдиний спосіб зберегти Україну. Спілка всебічно підтримує ініціативи нового керівництва країни з встановлення сталого миру в державі. Обнадійливим кроком на шляху до миру стала зустріч у нормандському форматі. Попереду ще багато непростих рішень, але головне – діалог розпочався.

УСВА продовжує велику меморіальну роботу з увічнення пам’яті воїнів, які загинули при захисті Вітчизни і в бойових діях на території інших держав. Більш як 560 пам’ятників, близько 2000 меморіальних дошок відкрито за безпосередньої участі Спілки. У більшості областей вже в кожному районному центрі встановлено свій «афганський» меморіал.

На честь загиблих у зоні проведення АТО-ООС ветеранів-«афганців», членів УСВА на території «афганської» церкві – Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблим і ветеранам Афганістану торік відкрито «Стіну пам’яті та скорботи».

Ветерани Афганістану завжди брали активну участь у громадянському і політичному житті країни. Для більш ефективної роботи з відстоювання соціальних гарантій ветеранів війни, сімей загиблих, покращання життя наших людей ми повинні йти у владу. Там, де працюють наші бойові побратими, краще і швидше вирішуються проблеми нашої категорії.

Воїни-інтернаціоналісти і створена нами Партія ветеранів Афганістану користуються повагою і підтримкою народу України. Прийнято рішення брати активну участь у найближчих місцевих виборах. Для значних і дієвих досягнень ми повинні підтримувати одне одного і допомагати в усіх справах, а головне – бути разом. Разом ми – сила!

2020 рік приходить до нас з новими надіями і сподіваннями, планами і перспективами. Нехай у новому році здійсняться всі ваші світлі мрії!

Бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, любові й турботи близьких людей, щастя і добробуту, гарного святкового настрою, успіхів і наснаги у благородній праці в ім’я розквіту України, і головне – миру й злагоди у нашій країні!

З найкращими побажанями –

Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,

голова УСВА.


 

   
© OSVA.VN.UA