Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Скачать бесплатные шаблоны Joomla

Річка Дністер має не розділяти, а об’єднувати нас.

USVA  Afgan MD

В рамках розвитку співпраці між Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та ГО «Союз ветеранов войны в Афганистане Республики Молдова» делегація Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані в складі голови обласної Спілки Петра Кирилішина, члена президії Григорія Цирканюка та учасників бойових дій в Афганістані - уродженців прикордонного Ямпільського району (голова Спілки Олександр Білінський) взяли участь в урочистому покладання квітів до пам’ятника воїнам загиблих в Афганістані - жителів м. Сорока та Сорокського району, напередодні 40-ої річниці введення обмеженого контингенту радянських військ на територію Демократичної Республіки Афганістан.

1

2

Після поромної переправи через р. Дністер українська делегація разом з молдовськими ветеранами зробили фото на фоні офіційної назви міста Сорока.

3

Місцеві краєзнавці розповіли що господар Молдови Стефан III Великий для того, щоб протистояти набігам турків, татар та інших ворогів, в 1499 році побудував на молдовському березі, напроти теперішнього села Цикинівка Ямпільського району, на місці генуезького форту Ольхонія дерев'яну фортецю квадратної форм. Фортеця стала частиною оборонної системи Молдови. В 1543—1546 рр., під час правління господаря Петра Рареша, фортеця була повністю перебудована. Замість дерев'яної була споруджена кам'яна фортеця.

4

В 1621 році, під час Хотинської війни, сорокатисячне козацьке військо Якова Бородавки, що рушило назустріч туркам, захопило місто та зруйнувало фортецю.
В 1711 році, під час Прутського походу Петра I Сороцька фортеця захищала мешканців міста та гарнізон фортеці від турків.

5

В основу проектування фортеці було поставлено найвищий закон гармонії — золотий перетин. Сороцька фортеця має округлу форму з діаметром 37,5 метрів. У фортечні стіни вбудовано 5 башт — 4 округлих і одна вхідна квадратної форми. Вежі мають три рівня та спеціальні отвори для гармат. Зовнішні стіни плоскі, без вияву підмурків чи горизонтальних тяг. Стіни веж мають ухил до центру фортеці. Висота фортечних мурів — 20-25 метрів, а товщина стін — 3,5 метри

Велика історична цінність Сороцької фортеці полягає в тому, що вона збереглася до наших днів такою, як була зроблена майстрами у часи середньовіччя. Також збереглася розташована над центральним входом маленька військова церква.

Делегація ветеранів війни в Афганістані вшанувала пам’ять визволителів міста Сорока від нацистських загарбників під час Другої світової війни, жителів міста загиблих під час придністровського конфлікту.

Член Ради ГО СВВА РМ, голова ГО СВВА Сорокського району Ігор Фокша розповів про те, що на території м. Сорока та Сорокського району проживає більше 300 ветеранів війни в Афганістані, а 6 воїнів загинули під час виконання бойових завдань. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

6

 

7

Згодом члени делегації відвідали Свічу Подяки пам'ятник та каплицю у місті Сороки. Ідея створення належить молдовському письменнику Йону Друце. Пам'ятник розташований на горі у західній частині міста та оформлений у вигляді свічки. Вона являє собою данину невідомим героям, які зберегли культуру, мову й історію Молдови. Пам'ятник відкрито 27 березня 2004 року. Його висота становить 29,5 метрів.

8

На згадку ветерани обмінялися сувенірами та Книгами Пам’яті. Молдовські ветерани з вдячністю прийняли запрошення відвідати Україну та ознайомитися з роботою Української Спілки ветеранів Афганістану та її структурних утворень на місцях.

9

Делегація ветеранів війни в Афганістані Вінниччини завдячує міському голові м. Ямпіль Анатолію Юрченку та його заступнику Анатолію Росінському за надання підтримки у плануванні та забезпечені поїздки делегації.

 ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA