Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Бесплатные шаблоны Joomla

Війна в Афганістані – очима очевидців

111 лютого 2020 року, у великій залі Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» відбувся відкритий захист проєктів інститутів громадянського суспільства, що можуть отримати співфінансування протягом 2020 року коштом обласного бюджету, який в цьому році становить 1 млн. грн.

«Конкурс проєктів громадських організацій – це змога презентувати успішні практики діяльності інститутів громадянського суспільства Вінниччини та отримати фінансову підтримку на реалізацію актуальних проєктів та заходів, спрямованих на підтримку державної та регіональної політики у тій чи іншій сфері», – зазначила директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, співголова конкурсної комісії Світлана Василюк.

1

Участь у засіданні взяли голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко та голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Тетяна Редько.

Цьогоріч голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин презентував конкурсній комісії краєзнавчий проєкт - створення пересувної фотовиставки «Війна в Афганістані – очима очевидців».

2

Метою проєкту є:

створення пересувної музейної фотовиставки «Війна в Афганістані – очима очевидців» на основі фотоматеріалів про учасників бойових дій у республіці Афганістан (1979-1989), які проживають на території Вінницької області;

популяризація краєзнавчої роботи на Вінниччині;

сприяння розвитку музейної справи в громадських організаціях ветеранів війни в Афганістані Вінницькій області;

підвищення соціальної активності та утвердження громадської позиції членів Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) та районних громадських організацій учасників бойових дій в Афганістані;

сприяння процесу національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області.

Проєкт передбачає збір та обробку фотоматеріалів про учасників бойових дій у Республіці Афганістан (1979-1989), які проживають на території Вінницької області, та створення на їх основі пересувної музейної фотовиставки «Війна в Афганістані – очима очевидців», яка буде зберігатися у Музеї Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані (1979-1989) (м. Вінниця, вул. М. Оводова, 20).

До роботи над проєктом будуть залучені фахівці Вінницького обласного краєзнавчого музею та Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані (1979-1989), члени Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) та громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області.

Організаційне забезпечення проєкту здійснюватиметься Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів), інформаційний супровід – пресслужбою Спілки та Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Окрім того, етапи реалізації проєкту будуть висвітлюватися на офіційному веб-сайті Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) http://usva.org.ua та на сторінках її газети «Третій тост», офіційному веб-сайті Вінницької обласної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) http://www.osva.vn.ua, у регіональних засобах масової інформації, а також соціальній мережі Facebook та Instagram.

Виставка створюватиметься за сучасним дизайном, з використанням оброблених світлин (фотографій), тематичних документів, географічних карт та пізнавальних текстових блоків.

3

Проєкт підтримується Департаментом освіти та науки обласної державної адміністрації, КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм та Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Доповідач відзначив, що сьогодні важливо показати ветеранів війни в Афганістані, які проживають серед нас, трудяться на благо нашої держави, ростять дітей та внуків, а в свій час за наказом держави з честю виконували свій військовий обов’язок. Важливо показати військову дружбу взаємовиручку та взаємопідтримку, яка була під час бойових дій та залишається до цього часу. На прикладі Жмеринської міської Спілки ветеранів війни в Афганістані показав фото військової пори, реальних людей, які проживають на території м. Жмеринка та Жмеринського району.

4

5

6

7

 Учасники бойових дій в Афганістані, маючий бойовий досвід захищають незалежність та територіальну цілісність держави на Сході України, активно допомагають фронту продуктами харчування, медикаментами та всім необхідним.

Петро Кирилішин наголосив, що в планах обласної Спілки систематизувати матеріали про участь ветеранів афганської війни в бойових діях на Сході України та в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС – чи то у випусках друкованої продукції чи у фотовиставках.

8

9

Пересувна музейна фотовиставка «Війна в Афганістані – очима очевидців» використовуватиметься під час проведення екскурсійних заходів, зокрема для учнів закладів освіти міста Вінниці та у районах Вінницької області.

Зокрема, така експозиція стане у нагоді під час проведення на Вінниччині заходів щодо відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та в інших формах військово-патріотичного виховання молоді.

   ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA