Іменинники місяця  


 02 квітня

Грабівський  Віктор  В'ячеславович

Голова Чернівецької районної Спілки ветеранів Афганістану


23 квітня

Акопян  Размік  Гургенович

 Голова Крижопільської районної  Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) 


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Скачать бесплатные шаблоны Joomla

Чорнобильці та ветерани війни в Афганістані під обласною владою Вінниці

p 028 лютого від десятої ранку під стінами Вінницької ОДА зібрались сотні людей як з міста, так і району.

Ветерани війни в Афганістані, які проходять лікування в госпіталі та ліквідатори аварії на ЧАЕС вимагали у влади не закривати обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни та обласний диспансер радіаційного захисту. Адже як стало відомо, цьогоріч на ці заклади суттєво зменшено фінансування.

За рік в області помирають близько сотні чорнобильців. 29 років тому був прийнятий закон про статус та соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Основною метою був захист цих людей, зокрема медичний та соціальний. Закон працював на нас і нам допомагав лікуватись, вирішувати соціальні проблеми, житлові, – каже голова Вінницької обласної організації «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук. – З приходом до влади олігархів наш закон став звужуватись, права теж. Нам не виплачують пенсії, передбачені державою, стали врізати обслуговування, санаторне-курортне лікування. Сьогодні ми зібрались по одному питанню — нас хочуть позбавити здоров’я. На розмову із мітингувальниками вийшов депутат обласної ради та голова бюджетної комісії Геннадій Мазур. Він вислухав їх претензії та пообіцяв допомогти.

p 2

«Із 1 квітня буде новий механізм фінансування закладів охорони здоров’я, в тому числі обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни. Госпіталю рекомендують заробляти кошти, але це не та установа, яка може заробляти гроші. Він повинен лікувати учасників бойових дій, ветеранів війни. А це люди, які можуть не мати коштів, щоб оплачувати своє лікування. За них це повинна робити держава», - говорить голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин.

p 3

Але акція, за його словами, швидше попереджувальна. На жаль, наприкінці 2019 року, ні Президент України, ні очільники Міністерства у справах ветеранів та охорони здоров’я України не дослухалися до звернень ветеранів війни в Афганістані на вул. Банковій у столиці. Будемо ще раз і ще раз збираються аби достукатись і до парламенту, й до уряду, і до президента.  

p 4

Згодом, за вимогами протестувальників відбулася зустріч з заступником голови обласної державної адміністрацією Наталією Заболотною, яка відповідає за реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій області, керівництвом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Директорами госпіталю ветеранів війни та радіаційного захисту населення. Під час наради неодноразово висказувалися сподівання про успішний старт медичної реформи. Присутні на нараді домовилися, що в разі потреби будуть терміново збиратися для реагування на непередбачувані виклики.

p 1

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA