Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Дата

Як це було

      15 травня 2020 року виповнилося 32 роки з початку виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

15 05

14 квітня 1988 року представники Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Пакистан, Радянського Союзу і США  підписали в Женеві угоду та інші документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані.

Передбачалося, що половину радянських військ буде виведено  до 15 серпня 1988 року, а решту – протягом наступних шести місяців.

З 15 травня до 15 серпня 1988 року війська було виведено з гарнізонів Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада і Кундуза – всього 50,2 тисячі (50% особового складу).

З початком виведення 40-ї армії озброєна опозиція посилила тиск на режим Наджибулли, активізувавши бойові дії, ефективніше ведучи роботу з розкладання і деморалізації НДПА, держапарату, збройних сил РА, а також зробила ряд акцій з метою захоплення влади в провінціях Кунар, Нангархар, Пактія, Пактіка, Логар, Вардак і Кандагар. У подальшому вона перенесла свої зусилля і на інші райони країни.

Після 15 серпня наші війська залишилися тільки в 6 провінціях – Кабул, Герат, Парван, Саманган, Балх і Баглан, маючи у своєму складі 50,1 тисяч осіб. Вони зосередили основні зусилля на наданні допомоги Збройним силам  РА в утриманні найважливіших адміністративних центрів, авіаційних баз і комунікацій; підтримці афганської армії у боротьбі з непримиренною опозицією.

Як показали подальші події, обраний метод відведення військ – з опорою на базові райони повністю себе виправдав. Він дозволив виключити політичні деформації в залишених районах країни, а афганцям – набути досвіду самостійних бойових дій (за підтримки ВПС 40-ї армії).

Передача техніки, озброєння і військових містечок афганській стороні, а також створення для них необхідних запасів (в тому числі боєприпасів і пального) здійснювалися згідно із затвердженим планом і вказівкам міністра оборони СРСР. Афганським збройним силам передали казармено-житловий фонд, комунальні споруди та обладнання, квартирне майно в 58 військових містечках.

15 лютого 1989 року було завершено виведення радянських військ, але після цього ситуація в країні ще більш загострилася.

Війна в Афганістані не припиняється вже понад тридцять років. Афганістан залишається базою міжнародного тероризму й екстремізму.

Прес-служба УСВА.


 

   
© OSVA.VN.UA