Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Шаблоны Joomla 3 тут

ЗАСІДАННЯ ПРАВЛІННЯ У ВІННИЦІ

14 серпня  2020 року, в приміщенні   КЗ «Академія неперервної освіти педагогічних працівників», м. Вінниця, вул. Грушевського, буд.13, відбулося засідання правління Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

Перед початком засідання присутні вшанували пам’ять померлого голови Гайсинської районної Спілки ветеранів Афганістану Володимира Свіріпи та обрали Олександра Білецького - новообраного голову Гайсинської організації до складу правління.

Про позицію правління  обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані щодо планування перенесення Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули під час війни в Афганістані 1979-1989рр. з Європейського майдану на вул. Пирогова, буд 148, виступив голова Спілки Петро Кирилішин, який розповів, що 9 травня 1991 року у музеї Меморіалу революційної і бойової слави м. Вінниця (майдан Європейський), відбулося відкриття першої частини обласного музею воїнів-інтернаціоналістів на 6 поверсі колишньої водонапірної вежі, а 15 лютого 1993 року  відбулося відкриття основної експозиції Музею Пам'яті воїнам Вінниччини, які загинули під час війни в Афганістані 1979-1989рр.

В 1998 році спільно з обласною Спілкою та обласним краєзнавчим музеєм було видано Книгу Пам’яті Вінницької області «Чорний тюльпан».

24 червня 2014 року у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація альбому «Незаживаюча рана Афгану».

15 лютого 2018 року відбулося урочисте відзначення 25-ти річчя з дня відкриття Музею Пам’яті. Сьогодні в області, на прикладі обласного музею, активно діють музеї в м. Гайсині, якому рішенням колегії управління культури облдержадміністрації присвоєно звання «народний», в м. Ямпіль, Хмільник, Калинівка, Бар, Іллінці, Жмеринка в школах області та обласного центру.

Великою популярністю користується пересувна виставка створена науковими працівниками краєзнавчого музею та громадськими активістами обласної Спілки.

До 30-ти річчя виведення військ колишнього Союзу РСР (2019 р.) побачив світ  альбом «Вони пройшли крізь вогонь», про діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області та активістів громадського ветеранського руху.

В обговоренні питання взяли участь заступник начальника управління культури облдержадміністрації Олексій Циганков, керівництво обласного краєзнавчого музею на чолі з його директором Катериною Висоцькою. Члени правління позитивно оцінили роботу наукових працівників музею по вшанування пам’яті загиблих воїнів, але не підтримали ідею про перенесення Музею Пам’яті з центру міста на вул. Пирогова, буд. 148. Оскільки питання власності не відносяться до компетенції обласного краєзнавчого музею, вирішили звернутися до обласної Ради з пропозицією не переносити музей, або виділити приміщення для музею в центрі міста.

Головуючий звернув увагу  членів правління на діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області в умовах ліквідації районів та створення ОТГ. На даний час офіційних документів органів державної влади з питання управління територіями немає. Зараз в області планується утворити 6 районів та 63 ОТГ. Деякі ОТГ в судових інстанціях відстоюють свої інтереси. В цих умовах громадські організації ветеранів війни в Афганістані та партійні організації Партії ветеранів Афганістану повинні розгорнути роботу для участі у виборах депутатів місцевих рад різних рівній та міських, сільських та селищних голів.

Також обговорювалося питання про відзначення 30-ої річниці утворення Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) в жовтні – листопаді 2020 року.

1 2
3 4
5 6

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA