Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Шаблоны Joomla здесь

Вінницькій обласній Спілці ветеранів війни в Афганістані  -  30 !

Шановні бойові друзі!

Шановні керівники громадських організацій ветеранів війни в Афганістані Вінницької області!

Щиросердечно вітаю вас з 30 – ти річчям утворення Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

Зародження громадського «афганського» руху на Вінниччині відбулося задовго до реєстрації обласної Спілки в Спілці воїнів-інтернаціоналістів України. Спочатку це були військово-патріотичні клуби, згодом клуби воїнів-інтернаціоналістів, ради ветеранів війни в Афганістані при вищих навчальних закладах області.

Через відсутність національного законодавства державної реєстрації громадських організацій, постановою президії правління Спілки воїнів-інтернаціоналістів України від 31 жовтня 1990 року № П-1 зареєстровано положення Вінницької обласної Спілки ветеранів Афганістану. В області діє 30 офіційно зареєстрованих районних, міських, міськрайонних громадських організацій ветеранів війни в Афганістані, які входять в структуру Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

3 4

З перших днів заснування обласної громадської організації та її структурних підрозділів в районах, містах області головна увага приділялась соціальному захисту інвалідів війни в Афганістані, членів сімей загиблих воїнів, учасникам бойових дій. Це в першу чергу вирішення проблем із забезпеченням житлом, забезпечення автотранспортом за кошти держави та підприємств, організацій області, лікування та санаторно-курортне оздоровлення ветеранів війни в Афганістані.

З метою увічнення пам’яті загиблих бойових побратимів 9 травня 1991 року у музеї Меморіалу революційної і бойової слави м. Вінниця, відбулося відкриття першої частини, а 15 лютого 1993 року, відбулося відкриття основної експозиції Музею Пам'яті воїнам Вінниччини, які загинули під час війни в Афганістані 1979-1989рр. Музеї присвячені війні в Афганістані створені в м. Гайсин, Калинівка, Жмеринка, Хмільник, в селі Кожанка Оратівського, с. Медвежа Немирівського, с. Леухи Іллінецького районів. Також створені музейні кімнати в м. Вінниці, Бар, с. Кривошиї, закладено фруктовий сад в с. Голодьки Хмільницького району.

Завдячуючи фінансовій підтримці обласної державної адміністрації 7 травня 1994 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника полеглим в Афганістані воїнам, який збудовано на честь 140 вінничанина, що загинули під час війни та похованих на території області та 3-х воїнів, які вважаються такими, що пропали безвісти. Пам’ятники загиблим в Афганістані воїнам встановлено майже в усіх районах області. Також встановлені меморіальні дошки на будинках, де проживали та навчалися загиблі герої, названі вулиці на їх честь та іменні поля.

1 2

В 1998 році  обласною Спілкою  спільно з обласним краєзнавчим музеєм було видано Книгу Пам’яті Вінницької області «Чорний тюльпан». Книги Пам’яті були видані в Гайсині, Іллінцях, Оратові. Ямполі, Погребищі, Калинівці.

У Хмільницькому та Вінницькому районі були відзняті фільми про солдатських матерів, які не дочекалися своїх синів з афганської війни.

Понад  20 років, на базі обласного клінічного госпіталю ветеранів, працював  науково – практичний семінар для керівників громадських організацій ветеранів війни області.

Протягом всієї своєї діяльності обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані та її структурні підрозділи на місцях, турбувалися про зміцнення матеріально - технічної бази Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, республіканського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна», санаторію ім. М. Семашко м. Сімеїз (АРК).

Проведена велика кількість заходів військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Всі ці напрацювання стали можливими завдяки колосальній роботі активістів «афганського» ветеранського руху в Україні та області в цілому. Це в першу чергу Сергій Червонописький - голова Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України, Петро Коптяєв та Юрій Ніколаєв – очільники обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані. Олександр Білінський – голова Ямпільської та Олександр Цирканюк – голова Погребищенської районної Спілки ветеранів війни в Афганістані, які очолюють організації з моменту її створення. Слова вдячності і нинішнім очільникам громадських організацій на місцях та їх активістам.

За 30 ти річний термін діяльності організації, за активну громадську роботу 33 ветерани війни в Афганістані – члени обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані нагороджено державними нагородами України, відзнаками Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, понад 1000 ветеранів відзначено відзнаками Української Спілки ветеранів Афганістану, органів державної влади та місцевого самоврядування області.

На превеликий жаль організація втратила багато ветеранів війни в Афганістані, які пройшовши горнило війни померли в мирний час внаслідок хвороб, поранень або нещасних випадків, серед них керівники громадських організацій Володимир Перебийніс (м.Хмільник), Анатолій Кметюк (м. Тульчин), Руслан Мушиманський (м. Гайсин), Василь Бовкун (м. Калинівка), Олександр Дехтяр (Чечельницький район).До останнього подиху вони працювали на «афганську» спільноту. Пам’ятаймо їх!

Вітаю всіх членів організації з 30 – ти річним ювілеєм організації. За цей термін було багато зроблено, за що вам слова щиросердечної подяки. Гуртуймося!

Тільки в єдності наша сила!!!

З повагою

Голова обласної Спілки ветераніввійни в Афганістані                                         П.КИРИЛІШИН


 

   
© OSVA.VN.UA