Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Шаблоны Joomla здесь

Учасники бойових дій звільняються від сплати земельного податку

PilgaУчасники бойових дій мають право не сплачувати податок на землю. Для цього їм слід подати відповідну заяву до територіальних органів податкової служби за місцем розташування ділянки.

Особливості застосування пільги пояснює юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Вовнянко.

Законодавством, зокрема Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», визначено, що до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Перелік пільг для цієї категорії осіб передбачено в Податковому кодексі України (далі – ПКУ). Так, відповідно до пункту 281.1 статті 281 ПКУ ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від сплати земельного податку. Водночас кодекс пояснює, що таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання й у межах граничних норм, а саме:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Це означає, що учасник бойових дій, який має кілька земельних ділянок різного цільового призначення (наприклад, 0,9 га присадибної ділянки в межах міста, 0,10 га для ведення садівництва та 0,01 га для будівництва індивідуальних гаражів), може використати пільгу щодо сплати земельного податку для кожної із цих ділянок.

Однак, як зазначено в пункті 281.4 статті 281 ПКУ, якщо учасник бойових дій має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то до 01 травня поточного року він має звернутися до територіального органу податкової служби за місцем розташування земельної ділянки письмову із заявою в довільній формі про самостійне обрання чи зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Pay

У будь-якому разі для звільнення від сплати земельного податку особа, що має право на пільгу, повинна подати до відповідної державної податкової інспекції заяву та документи, що засвідчують статус (до прикладу, посвідчення учасника бойових дій). Додатково слід надати й документи, які підтверджують право власності на земельні ділянки.

Джерело: сайт Поради юриста

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA