Іменинники місяця  


  01 жовтня

Діденко  Віталій Віталійович

Голова Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Дашівської територіальної громади (Гайсинський район)


  04 жовтня

Волошин Віктор Миколайович

Голова Дніпропетровської обласної організації УСВА


 13 жовтня

Павлович Григорій  Григорович

Голова Волинської обласної організації УСВА


 14 жовтня

Гончаренко Микола Миколайович

Голова Київської міської організації УСВА


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
http://nachodki.ru/

Віддзеркалення минулого:

«Ми вас туди не посилали!»

Державна політика чи дії недоумків?

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів)  протягом багатьох років підтримує тісну співпрацю з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Одним з об’єктів співпраці УСВА і Міністерства тривалий час був «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс». Протягом  30 – річчя ветерани війни в Афганістані та в інших зарубіжних країнах, їх громадські організації, доклали немало зусиль для формування експозиції, яка віддзеркалювала героїзм і трагедію участі громадян України у бойових діях на території більше 30 інших держав.

Експозиція з часом стала відокремленим зразковим музейним об’єктом з майданчиком бойової техніки, фактичним музеєм Афганської війни, відомим у багатьох країнах світу. В ньому були оформлені експозиції «Твої Батьківщина сини. Обов’язок. Подвиг. Трагедія» і «На чужих війнах», активно здійснювалися інші форми музейної діяльності.

Значення експозиції підвищилося у зв’язку тривалою участю громадян України у  силах міжнародної коаліції  в операції «Непохитна свобода» (2001 – 2014 рр.), в якій брали участь військові 50 держав світу та «Рішуча підтримка» (2015 – 2021 рр.) в Афганістані, а головне – участю ветеранів війни в Афганістані у бойових діях по захисту Батьківщини на Сході України.

Але напередодні 30 – річчя незалежності України недалекоглядні дії його керівництва привели до фактичного знищення віддзеркалення цієї сторінки військової історії України.

Ветерани війни в Афганістані та інших зарубіжних країнах розглядають такі дії як провокаційні, спрямовані одночасно на підрив авторитету виконавчої влади України, яка цим демонструє неповагу до учасників бойових дій на території інших держав і пам’яті воїнів, які загинули в у них, а також як спробу розколоти єдність ветеранів війни – учасників бойових дій на території інших держав і воїнів АТО (ООС).

УСВА, її структурні підрозділи на місцях, всі учасники бойових дій на території інших держав вимагають:

  • негайного поновлення  експозиції про участь громадян України у зарубіжних війнах і конфліктах;
  • зміцнення адміністративного і наукового керівництва «Національного музею історії України у Другій світовій війні» Меморіального комплексу.

Залишати знищення музею Афганської війни, відомого всьому світу, як чергового кроку до забуття про жертви і героїв – учасників бойових дій на території інших держав, без відповідних наслідків НЕМОЖЛИВО!

Ми повинні колективними дій всіх громадських організацій ветеранів війни захистити честь і гідність учасників бойових дій на території інших держав та пам’ять про загиблих бойових побратимів.

CHSV 3

Голова УСВА                                                                              Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ


 

   
© OSVA.VN.UA