Іменинники місяця  


  01 жовтня

Діденко  Віталій Віталійович

Голова Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Дашівської територіальної громади (Гайсинський район)


  04 жовтня

Волошин Віктор Миколайович

Голова Дніпропетровської обласної організації УСВА


 13 жовтня

Павлович Григорій  Григорович

Голова Волинської обласної організації УСВА


 14 жовтня

Гончаренко Микола Миколайович

Голова Київської міської організації УСВА


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Шаблоны Joomla 3 тут

Подільський взвод гранатометників.

4У листопаді 1979 року 17 уродженців Вінницької області: Білінський О.І., Голуб В.В., Грималюк В.Г, Демчук В.Г., Думанський Л.Й., Когут В.В., Малюта В.А., Муравський Ю.М., Овчінніков О.В., Попов Ф.М., Придиус В.М., Сас В.П., Свистак Ю.І., Собчук Ю.О., Чумак Ю.В., Яровий В.І., Яровий Ю.І. призвалися до лав Радянської Армії.

Військову підготовку земляки-вінничани проходили у десантно-штурмовій бригаді (м. Хирів Старосамбірського р-ну Львівської області), до складу якої входило 2,5 тисячі солдат, більшість з них українці. Рівень підготовки військовослужбовців був надзвичайно високим.

Батальйон, де служили наші вінничани, з м. Хирова відправили у м. Термез, де він перебував з 1 січня до 24 лютого 1980 р. В ніч на 24 лютого батальйон з бойовою технікою перейшов понтонний міст через річку Амудар'ю. Перед відправкою в Афганістан військовослужбовців повідомили про виконання інтернаціонального обов'язку.

Три доби на бойовій десантній техніці батальйон йшов через перевал Саланг до м. Кабул. Місяць перебування у столиці Афганістану був використаний на закріплення бойової підготовки. Після цього батальйон прибув на постійне місце дислокації - селище Самархель провінція Нангархар (за 10 км від м. Джелалабад). У Самархелі знаходився аеродром вертолітного полку, який охороняли радянські солдати.

Батальйон прибув для підкріплення «66-ї окремої мотострілецької Червонопрапорної, Виборгської, ордена Богдана Хмельницького, ордена Олександра Невського, ордена Леніна» бригади. Бригаду кидали на найважчі ділянки і постійні рейди. У одному із взводів цієї бригади служило 17 земляків-вінничан.

Хлопці між собою називали цей взвод «подільським». Військовослужбовцям доводилося долати переходи по 30-40 км в горах, з боями, з пораненими, вбитими, при виснажливій спеці, ділитися краплею води і крихтою хліба. Взаємовиручка та солдатська дружба, уміння цінити найдорожче - життя, завжди були основою армійських відносин.

Без цього наші хлопці просто не вижили б і не повернулися б додому живими.... 

Майже через 42 роки побратими зустрілися у Вінниці. 

Ідейний натхненник та організатор зустрічі Білінський О.І. – голова Ямпільської Спілки ветеранів війни в Афганістані, разом з обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані та працівниками Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр. намагалися зробити все, щоб зустріч запам’яталася надовго. 

Старша наукова співробітниця обласного краєзнавчого музею Надія Добровольська нагадала усім присутнім про те як хлопці служили в «подільському взводі», про теперішнє життя ветеранів та тих кого вже немає з нами. 

Керівник гурту військово-патріотичної пісні "Аскер", учасник бойових дій в Афганістані Сергій Котляревський виконав декілька своїх музичних творів.

01 02
03 04
05 06
07
 08

Учасники зустрічі вшанували пам’ять полеглих бойових побратимів та поклали квіти до обласного пам’ятника загиблим в Афганістані воїнам.

09 10
11 12

Зичимо вам здоров'я, сімейного затишку, благополуччя та мирного неба!!!

13 14
15

 ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ


 

   
© OSVA.VN.UA