Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
http://nachodki.ru/

LNO


ЛИСИЦЯ  Никифор  Олексійович

Керівник прес-центру Спілки учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці

Народився 5 березня 1955 р. у селі Мухівці Немирівського району.

Після завершення Львівського вищого військово-політичного училища в 1979 році здобувши спеціальність військового журналіста розпочав журналістську діяльність відповідальним секретарем дивізійної газети у м. Термез (Узбекистан).

25 грудня того ж року, у складі передових військових формувань, увійшов до Афганістану. З перших днів йому довелось брати участь у бойових діях, за що одним із перших був нагороджений медаллю «За бойові заслуги».

Одразу ж після введення військ у Афганістан Никифор Лисиця організував випуск багатотиражної дивізійної газети в польових умовах. Під час перебування в Афганістані він неодноразово виходив на бойові операції та в рейди разом із армійськими підрозділами і з місця бойових дій готував публікації для газети.

Повернувшись із Афганістану, Никифор Олексійович продовжив військову службу працюючи в газеті Прикарпатського військового округу «Слава Родины» (м. Львів).

В 1989 році успішно завершив повний курс Військово-політичної академії за спеціальністю - військовий журналіст – редактор.

З проголошенням Україною незалежності Никифор Лисиця прийняв військову присягу на вірність своєму народові і перейшов служити до Збройних Сил України на посаду спеціального кореспондента газети Збройних Сил України «Народна армія» по Військово-Повітряних Силах. (м. Вінниця).

Він видав дві книги нарисів «В пекельному небі Афганістану» та «Над хребтами Гіндукушу», в яких зібрано цінний бойовий досвід військових авіаторів, здобутий в Афганістані. Є автором-упорядником інших видань.

За активну громадську діяльність в житті міста та області Никифор Лисиця нагороджений багатьма медалями військового відомства, Української Спілки ветеранів Афганістану та громадських ветеранських організацій, цінними подарунками та грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, міського голови м. Вінниці та міської ради.


   
© OSVA.VN.UA