Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

SSIСКАЛЕЦЬКИЙ  Сергій  Іванович

Голова Спілки ветеранів війни в Афганістані Вороновицької селищної територіальної громади                                                    

Народився 14 січня 1966 року в с. Харпачка Гайсинського району Вінницької області

До лав Радянської Армії призваний в травні 1984 року.

З серпня 1984 по серпень 1986 року — проходив службу в 773 батальйоні охорони  штабу 40-ої загальновійськової армії на посаді водія.

 Брав участь у Гардезькій та Джелалабадській бойових операціях.

Після звільнення у запас успішно завершив повний курс навчання у Вінницькому державному педагогічному інституті за спеціальністю «Початкове військове навчання та захист Вітчизни».

Працює на посаді вчителя фізичної культури та захисту Вороновицької ЗОШ I-III ст.  

Нагороджений відзнаками Президента України – медалями «Захиснику Вітчизни», «25 років виведення військ з Афганістані», Грамотою Верховної Ради СРСР та нагрудним знаком «Воїн - інтернаціоналіст», медалями «Від вдячного афганського народу», «70-років Збройним Силам СРСР», нагородами Української Спілки ветеранів Афганістану. відзнаками Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Загальними зборами ветеранів війни в Афганістані, які проживають на території Вороновицької селищної територіальної громади 16 лютого 2021 року обраний головою Спілки. 


SOG


СМОЛЯК  Олександр  Григорович

Голова громадської організації "Тульчинська міська Спілка ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)"

Народився 31 липня 1966 року у с. Суворовське Тульчинського району Вінницької об­ласті.

По закінченню навчання в середній школі був призваний на строкову військову службу до Збройних сил СРСР. Навчався у військовому навчальному підрозділі м. Майкоп Краснодарського краю.

Лютий 1985 р. - лютий 1987 р. — учасник бойових дій в Афганістані, водій роти матеріального забезпечення 177 мотострілецького полку 108 мотострілецької дивізії м. Баграм.

Після завершення навчання у Вінницькому сільськогосподарському інституті працював у плановому відділі колгоспу імені Леніна с. Суворовське.

Односельці тричі обирали його сільським головою.

В даний час працює на посаді завідуючого господарством Тульчинського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Промінь надії».

14 лютого 2018 року  обраний головою громадської організації «Тульчинська міська Спілка ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)».

За багаторічну громадську та трудову діяльність нагороджений відзнаками Української Спілки ветеранів Афганістану, Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради, Тульчинської районної державної адміністрації та районної Ради, відзнаками учасника бойових дій в Афганістані.


 

MLG


МЕЛЬНИЧУК  Леонід  Григорович

 Голова Могилів - Подільської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Народився 10 листопада 1964 року в с. Великий Острожок Хмільницького району, Вінницької області. 

19 листопада 1982 р. призваний до лав Радянської Армії. Військову підготовку проходив у школі молодших авіаційних спеціалістів у м.Чугуїв Харківської області. З травня 1983 по листопад 1984 роках проходив службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані в складі 392 пересувної авіаційної - ремонтної майстерні, (м. Баграм , п/п 94128), на посаді механіка вертольотів та двигунів. Неодноразово перебував у відрядженнях на аеродромах Афганістану, де безпосередньо брав участь розслідуванні падіння авіаційної техніки . 19 листопада 1984 р. звільнився у запас.

За виконання інтернаціонального обов’язку , нагороджений: медаллю «Від вдячного афганського народу», Почесною грамотою Президії Верховної Ради СРСР, медаллю «Захиснику Вітчизни», медаллю «60 років Дня Перемоги», медаллю «70 років Збройних Сил СРСР», відзнакою «Ветеран Афганської війни».

Успішно завершив навчання в Українській ордена Трудового Червоного прапора сільськогосподарській академії за спеціальністю «Агрономія» в 1990 рік та Львівський державний аграрний університет за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр» - 2005рік .

Працював за спеціальністю в Хмільницькому та Могилів-Подільського районах.

У зв’язку з створенням 13 вересня 2005 року Могилів-Подільської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Леоніда Мельничука обрано головою районної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

З 2013 по 2016 рік - заступник начальника Держземагентства у Могилів-Подільському районі.

В даний час працює в Державному підприємстві «Могилів – Подільський лісгосп»

За плідну працю та активну громадську діяльність неодноразово нагороджувався   грамотами Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради, Головного управління земельних ресурсів Вінницької області, Держкомзему, Держземагентства, нагородами Української Спілки ветеранів Афганістану, грамотами Могилів-Подільської районної державної адміністрації та районної Ради, Могилів-Подільського міськрайонного військового комісаріату.


 


VVMВІВЧАРУК  Василь  Миколайович

Голова Чечельницької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Народився 9 січня 1964 р. у с. Яланець Бершадського району Він­ницької області.

18 березня 1982 р. призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив в навчальному підрозділі військ зв'язку м.Самарканд Узбецька РСР.

В жовтні  1982 р. направлений в Демократичну Республіку Афганістан, м.Кабул для подальшого проходження військової служби.

Командир взводу телефонно-телеграфної, радіорелейної та супутникової апаратури зв'язку. Брав участь у забезпеченні зв'язку 40-ї армії під час проведення бойових операцій.

 Після звільнення у запас навчався в Одеському інженерно-будівельному інституті який закінчив у 1990 р. В цьому ж році направлений на роботу в Чечельницьку ПМК-22 (Агробуд), де працює в даний час на посаді директора.

Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, цінними подарунками Адміністрації Президента України.


 

DIP


ДЕМИХІН  Іван  Павлович

 Голова Липовецької районної ради ветеранів Афганістану.

Народився 9 березня 1964 року в с. Красносілка Старосинявського району Хмельницької області.

Освіта вища – в 1985 році закінчив Хмельницьке вище артилерійське командне училище ім. мар­шала артилерії М. Яковлєва.

Після його закінчення проходив дійсну військову службу на офіцерських посадах в Збройних силах СРСР. З жовтня 1986 р. по жовтень 1988 р. — служба у 122-му мотострілецькому полку 201-ої мотострілецької дивізії, м. Ташкурган. В районі ведення бойових дій отримав поранення.

Після повернення з Афганістану служив у Прикарпатському та Московському військових округах, Західній групі військ (Німеччина). 13 листопада 1999 р. звільнився в запас у званні майора.

З квітня 2000 року по квітень 2003 року займався підприємницькою діяльністю.

З квітня 2003 року по травень 2006 року працював на посаді начальника Липовецького цеху електрозв'язку № 5 Вінницької філії ВАТ "Укртелеком".

У лютому 2004 року обраний головою Липовецької районної ради ветеранів Афганістану.

У травні 2006 року обраний на посаду заступника голови Липовецької районної ради, а після завершення повноважень активно займається громадською ветеранською діяльністю.

В 2013 році завдячуючи активній позиції Деміхіна І.П., за підтримки органів державної влади, місцевого самоврядування та благодійників було споруджено пам'ятник загиблим та померлим після війни учасникам бойових дій в Афганістані - уродженців Липовецького району.

З березня 2014 року по жовтень 2016 року працював на посаді голови Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області.

Неодноразово нагороджувався грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, районної державної адміністрації та районної ради, відзнаками Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).


 

ZHMG


ЖИРНИЙ  Микола  Григорович

Народився 17 жовтня 1953 року в с. Райки Бердичівського району, Житомирської області.

Освіта вища. Успішно завершив повний курс навчання у Вінницькому державному педагогічному інституті, за фахом історія та суспільствознавство. Після здобуття освіти працював методистом   Козятинського районного відділу народної освіти.

На надстрокову службу до лав армії був призваний у 1977 році. Проходив службу в Прикарпатському військовому окрузі (м. Бердичів), Далекосхідному військовому окрузі (Хабаровський край).

Прапорщик Жирний М.Г. в обмеженому контингенті радянських військ в Афганістані з 1980 по 1982 рік (Баграм), на посаді старшого авіаційного механіка.

Очолював Козятинську районну спілку воїнів-інтернаціоналістів.

За активну   роботу   по     військово-патріотичному     та інтернаціонально-му   вихованню, підготовці молоді до служби у Збройних Силах СРСР та ратну службу, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 22 лютого 1991 року N 769а-XII «Про нагородження колишніх воїнів-афганців Почесною Грамотою та Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР» - нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР та медалями “ За бойові заслуги ” , “ Від вдячного афганського народу ”, «25 років виведення військ з Афганістану», грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради .


PAM


ПЕРЕБЕТЮК  Анатолій  Миколайович

Голова Спілки учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниця.

Член президії Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

Народився 22 листопада 1966 року в  Звенигородці Черкаської області.

Після закінчення 8-річної школи  навчався на фельдшерському відділенні  Уманського  медичного  училища,  після закінчення якого  більше року працював у  Звенигородському міжрайонному онкологічному диспансері.

У  травні 1986 року був призваний на строкову службу і проходив навчання у навчальному центрі Московського прикордонного загону (Таджикистан), після якого був направлений для подальшого проходження служби до Термезького прикордонного загону (Узбекистан)   на посаду фельдшера десантно-штурмової маневрової групи. Брав участь у 92 бойових операціях на території Афганістану. Нагороджений  медалями «За бойові заслуги» і  «За відзнаку в охороні Державного кордону СРСР».

Закінчивши лікувальний факультет Вінницького державного медичного інституту ім. М. І. Пирогова займається науково-викладацькою роботою, працює асистентом кафедри патологічної анатомії, судової медицини та правознавства Вінницького Національного медичного університету. Викладає судову медицину, судово-медичний експерт першої кваліфікаційної категорії. Обирався депутатом Вінницької міської ради.


TOF


ТУРСЬКИЙ  Олександр  Феодосійович

Народився 8 березня 1956 року в м. Хмільник

Закінчив лікувальний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.І.Пирогова в 1979 році.

З жовтня 1980 року  проходив службу в Збройних Силах.

Учасник бойових дій в Республіці Афганістан (гарнізон м. Кандагар).

З 1988 по 1995 рік  служив у військовому госпіталі у Рівному, спочатку на посаді начальника інфекційного відділення, згодом заступником начальника госпіталю по медичній частині.

Закінчив військову службу на посаді начальника Центрального військового авіаційного госпіталю (м. Вінниця), полковник медичної служби запасу.

2000 - 2018 - головний лікар Вінницької міської клінічної лікарні №1.

2018 - 2021 - директор ВП санаторій "МЦРЗ" Південно-Західна залізниця, філія АТ "Укрзалізниця". 

        з 21 квітня 2021року - Генеральний директор Національного музея-садиби М.І. Пирогова.

Лікар-організатор охорони здоров’я вищої категорії.

Нагороджений двома орденами та медаллю „ За бойові заслуги ”, Почесною грамотою Верховної Ради України в 2005 р., Почесною грамотою МОЗ України в 2006 р.

Указом Президента України присвоєно звання «Заслужений лікар України» (2016 р).


KPA


КИРИЛІШИН  Петро  Андрійович

Голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів).

Народився 2 липня 1961 року в с. Білилівка Ружинського району Житомирської області.

Після закінчення Білилівської середньої школи працював на різних сільськогосподарських роботах, а після завершення навчання в Андрушіївському професійно-технічному училищі – трактористом в місцевому колгоспі «Маяк» Ружинського району.

Згодом працював старшим піонерським вожатим Березянської восьмирічної школи Ружинського району.

20 квітня 1980 року був призваний до лав Радянської Армії. Спеціальність військового зв'язківця отримав у навчальному підрозділі військ зв'язку сухопутних військ Збройних Сил СРСР (в/ч 52922), м. Самарканд (Узбецька РСР).

В листопаді того ж року був направлений для подальшого проходження військової служби до обмеженого контингенту радянських військ в Демократичній Республіці Афганістан.

Рядовий в/ч п/п 80687 Петро Кирилішин брав участь у забезпеченні безперебійним зв'язком командування 40-ї загальновійськової армії під час проведення бойових операцій. За зразкове виконання обов'язків військової служби нагороджений знаком ЦК ВЛКСМ «Військова доблесть» та медаллю «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу».

5 травня 1982 року звільнився у запас.

Працював слюсарем-електромонтером по ремонту електрообладнання Вінницького хімічного заводу ім. Я.Свердлова.

1983-1988 рр. навчався на природничо-географічному факультеті Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського, працюючи за сумісництвом робітником зеленого господарства Вінницького хімічного заводу.

З лютого 1988 року по червень 1992 року працював методистом військово-патріотичного виховання Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва і за сумісництвом екскурсоводом Вінницького обласного краєзнавчого музею.

14 листопада 1991 року обраний головою Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів).

1992-2013 рр. працював на різних посадах в секретаріаті Вінницької обласної державної адміністрації, секретаріаті виконавчого комітету обласної Ради, Державному комітеті України у справах ветеранів, відділі у справах релігій обласної державної адміністрації. Успішно завершив навчання в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Захистив магістерську роботу на тему: «Війна в Афганістані та соціальні наслідки для України».

В 2015-2018 роках за неодноразову підтримку Збройних Сил України нагороджений медаллю «За гідність та патріотизм», грамотами та подяками військових частин Збройних Сил України.

Підполковник запасу.

За плідну працю та активну громадську діяльність нагороджений відзнаками Президента України - орденами «За заслуги» ІІІ-го ступеня, «За мужність» ІІІ-го ступеня, відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану», відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років Незалежності України», орденом Державного комітету України у справах ветеранів «Вірність бойовим традиціям», Подякою Президента України, Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною Грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій, почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, Вінницького міського голови, відзнаками Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів).


BME


БАРАН  Михайло  Едвардович

Голова ревізійної комісії Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.              

Народився в 1963 році на Львівщині      

В 1983 по 1984 році проходив службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані в складі 180 МСП 108 МСД, на посаді навідника - оператора БМП, рядовий. Брав активну участь в бойових діях, під час бою отримав важке поранення та був госпіталізований. Нагороджений медаллю «За відвагу» в 1989 році.

Успішно завершив навчання на юридичному факультеті Львівського державного університету ім. І.Франко в 1990 році, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в 1999 році, магістр державного управління

З 1990 року працював на різних посадах в системі податкової служби України м. Вінниці та Вінницької області. Відзначений в номінації «Кращий керівник Податкової служби України». Радник податкової служби I рангу.

За плідну працю та активну громадську діяльність у обласній Спілці ветеранів війни в Афганістані нагороджений відзнакою Президента України - медаллю «Захиснику Вітчизни», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України 2004 р., медалями Української Спілки ветеранів Афганістану та ювілейними.


 

   
© OSVA.VN.UA