Іменинники місяця  


  05 січня

Зоря Василь Михайлович

Голова  ГО  " Барська Спілка ветеранів війни в Афганістані"


 06 січня

Гордійчук  Олексій Улянович

 Голова Тульчинської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


 09 січня

Вівчарук  Василь  Миколайович

Голова Чечельницької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


 14 січня

Скалецький  Сергій  Іванович

Голова Спілки ветеранів війни в Афганістані Вороновицької селищної територіальної громади


 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

Пам'ятник загиблим воїнам - "афганцям"   м. Жмеринка.

Відкритий  9 травня 2000 року.

Відновлений  9 травня 2009 року.

 

Для вшанування і збереження пам'яті про жмеринчан, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан першочерговим завданням членів спілки стало будівництво пам’ятного знака , який було відкрито 9 травня 2000 року.

Пам'ятний знак представляв собою кам'яну стелу висотою понад   2,5 метра на якій було зображено воїна-афганця з автоматом Калашникова, з двох боків від стели було встановлено два чорних тюльпана, виготовлених з металу. Внизу стели на мармуровій плиті перераховано прізвища та імена загиблих, із зазначенням дати народження та дати загибелі. На стелі було зроблено напис: «Жмеринчанам, загиблим в Афганістані». В будівництві вказаного пам’ятного знаку брали участь ветерани війни в Афганістані : Яцишин М.В., Ващула О.М., Молінський М.І., Фармагей П.І..

Однак в ніч з 7 на 8 вересня 2008 року вказаний пам’ятний знак було повністю розбито невідомими вандалами.

В 2009 році на місці зруйнованого пам’ятного знаку за сприяння керівництва Жмеринської міської та районної рад, а також матеріальної підтримки директора ПП «Корунд» Кушніра Анатолія Петровича та директора МПП « Господарчий» Трахтенберга Зіновія Володимировича, зусиллями учасників бойових дій в республіці Афганістан : Шестакевича А.В., Штурмаревича В.В., Кабалюка П.О., Коваля М.В., Ващули О.М., Яворовенка В.І., Пилипенка В.І., Розвадоського В.А., Заріцького П.Ф. під керівництвом голови спілки Фармагея П.І. було побудовано пам’ятник – меморіал жмеринчанам, які загинули при виконанні інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан, який було відкрито 9 травня 2009 року в м. Жмеринка. Виготовлення пам’ятника-меморіалу здійснювало приватне підприємство « Костюк Е.»

  Пам’ятник - меморіал складається з десяти окремих стел висотою біля 2-х метрів, на яких зображені портрети загиблих воїнів-інтернаціоналістів, викарбовано їх бойові нагороди, прізвища та роки загибелі. По центру пам’ятника встановлено обеліск висотою понад 3 метра на кінцівці якого вмонтовано п’ятикутну зірку. На нижній частині обеліска зображено знак «Ветеран воїн-інтернаціоналіст» .

  У підніжжя стел на мармурових плитах розміром 5х1,5 м на фоні гір зображена панорама бою, палаючий бензовоз, БМП та вертоліт . Вкарбований вірш « Простите нас, что мы уже не с вами….». З двох боків панорами розміщено 2-а чорних металевих тюльпани.

1
 


Пам'ятник загиблим воїнам - "афганцям"  -  випускникам  ПТУ - 6   смт. Браїлів.

Відкритий  15 лютого 2007 року.

 

 В 2006-2007 роках членами Жмеринської спілки ветеранів Афганістану (Луньов О.В., Сорокатий В.В., Овчінніков О.В., Фармагей П.І.) спільно з педагогічним колективом Браїлівського ПТУ-6   під керівництвом колишнього викладача вказаного навчального закладу Сичика Андрія Опанасовича, було споруджено пам’ятник випускникам даного училища , які загинули виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, який було відкрито 15 лютого 2007 року на території Браїлівського ПТУ-6.

Пам’ятник представляє собою стелу висотою біля 2-х метрів на якій на фоні літака (Чорного тюльпана) зображено портрети загиблих випускників училища. За пам’ятником закріплено полотно на якому на фоні гірської місцевості зображено колону військових автомобілів і вертоліт. За вказаним полотном на стінах училища зроблено напис « Мы вернулись домой грузом -200». Внизу стели викарбовано частину віршу « Простите нас, что мы уже не с вами …».

В лютому - травні 2015 року до Дня Перемоги учасниками бойових дій в Афганістані Луньовим О.П., Сорокатим В.В. за фінансової підтримки ПП  «Перепечай»   було проведено реконструкцію вказаного памятника.

2

3


   
© OSVA.VN.UA