Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Шаблоны Joomla 3 тут

 Наш вічний біль — Афганістан

 01Відлунали вибухи Великої Вітчизняної війни, страхіття якої, здавалось, не повторяться ніколи. Подільська земля та її мужні воїни здійснили свій величний подвиг заради миру. Однак минули десятиліття, і нащадки славних героїв також потрапили у пекельне коло бойових дій, але вже на чужій землі Афганістану.

12 грудня 1979 р. Політбюро ЦК КПРС прийняло рішення про надання Демократичній Республіці Афганістан військової допомоги “шляхом введення на її територію обмеженого контингенту радянських військ”. 25 грудня радянські військові вступили на афганську землю. Головні військово-політичні події розгорнулись 27 грудня у м. Кабул навколо резиденції Х. Аміна Тадж-Бек. Так розпочалася війна, яка затягнулася на 9 років 1 місяць та 14 днів.

3193 уродженці Вінницької області проходили службу в Афганістані. 168 з них не повернулися додому, двоє пропали безвісті, а доля молодшого сержанта Сергія Ревенка залишається невідомою. 444 земляки внаслідок захворювання та поранення, отриманих під час ведення бойових дій, стали інвалідами.

Пам’яті тих, хто повернувся додому в “чорному тюльпані”, з нагоди четвертої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан 15 лютого 1993 р. урочисто відкрито Музей Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр. (на правах відділу Вінницького обласного краєзнавчого музею). У музейній експозиції розміщені фотографії, особисті речі загиблих воїнів - “афганців”, листи, адресовані рідним і листи від командування військових частин, де проходили службу наші земляки. 15 лютого 2004 р. відкрито новий розділ у музейній експозиції — “Афганці” сьогодні”, який знайомить відвідувачів з діяльністю обласної, міської, районних спілок ветеранів війни в Афганістані, учасниками бойових дій, що проживають у нашому місті та області.

 1

 2

 Експозиція присвячена загиблим в Афганістані льотчикам Молчанову С.Ю. та Жоріну М.М.

3

 В даний час експозиція музею нараховує біля 1000 експонатів, як загиблих в Афганістані воїнів так і тих, хто пройшовши вогненними афганськими дорогами повернувся додому живим – це і фотографії, речі військового спорядження, книги про війну в Афганістані місцевих авторів і колишнього Радянського Союзу.

Цікавим є те, що в Книзі Почесних гостей є записи колишніх воєначальників, гостей з ближнього та далекого зарубіжжя і, що цікаво - жителів самого Афганістану, які з вдячністю та теплотою відгукуються про радянських воїнів.

Працівниками Музею Пам’яті спільно з Вінницькою обласною спілкою ветеранів війни в Афганістані та за всебічної допомоги районних спілок воїнів-«афганців» до 25-ої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан підготовлено альбом «Незаживаюча рана Афгану», створено пересувну виставку «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану…» та однойменний буклет

Традиційними стали вечори пам’яті, зустрічі з учасниками бойових дій у Великій виставковій залі музею, приурочені річницям виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Для матерів загиблих воїнів-«афганців», жінок-учасниць бойових дій, вдів загиблих офіцерів проводиться свято до Дня Матері.

Науковцями надано методичну та практичну допомогу у створенні музею «Пам’ять», присвяченого воїну-афганцю В. Тарнавському на базі школи № 11 м. Вінниця.

4

Працівники «Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр» 

Очолює роботу музею старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Добровольська Надія Степанівна, яка радо зустріне як екскурсантів так і ветеранів війни в Афганістані.

Музей постійно проводить роботу по оновленню експозиції, тому раді будемо бачити ветеранів афганської війни за адресою:

21050, м. Вінниця, вул. Оводова (Козицького) буд.20.

          Працює музей щоденно (крім понеділка) з 10.00 до 17.30.

          Телефон для довідок: 0432-56-24-79


 

   
© OSVA.VN.UA