Іменинники місяця  


   03 листопада

Аблазов Валерій Іванович

 Заступник  голови  Української Спілки ветеранів Афганістану


   05 листопада

Білозор  Василь  Вікторович

 Голова Іллінецької районної Спілки ветеранів Афганістану 


  10 листопада

Мельничук Леонід Григорович

Голова Могилів - Подільської районної Спілки ветеранів Афганістану


   15 листопада

Баран  Михайло  Едвардович

 Голова ревізійної комісії обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані 


  22 листопада

Перебетюк Анатолій Миколайович 

 Голова Спілки учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці


   27 листопада

Ліщишин Іван Михайлович

 Голова Немирівської районної Спілки ветеранів війни в Афганістані


  30 листопада

Мазуренко Микола Павлович

 Голова Літинської районної Спілки ветеранів Афганістану


   30 листопада

Руденко Іван Васильович

 Голова Оратівської районної організації воїнів - інтернаціоналістів


   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

nm 45

Реліквійні експозиції

afgan1

Інтер'єр експозиції «Трагедія і доблесть Афгану»

Складовою частиною Меморіального комплексу є постійно діючі тематичні реліквійні експозиції, розміщені в окремій споруді. Експозиція, присвячена учасникам «афганської війни 1979-1989 рр.», створена в 1992 році й була першою на теренах СНД. Зараз вона має назву «Трагедія і доблесть Афгану», її розгорнуто у двох залах, де представлено понад 4 тисячі експонатів. Численні фотографії, документи, речі,листи, плакати, газети дають змогу відтворити політичну ситуацію в світі та в СРСР у 1979-1989 рр., дозволяють зрозуміти вірність військовому обов'язку, доблесть та героїзм учасників та трагічні наслідки цієї неоголошеної війни. В експозиції поіменно названо та увічнено понад 3 тисячі вихідців з України, які полягли в Афганістані.

afgan2

Фрагмент експозиції «Трагедія і доблесть Афгану»

Експозицію «На чужих війнах» присвячено радянським учасникам локальних воєн та збройних конфліктів за межами СРСР — в Європі, Азії, Латинській Америці, на Близькому Сході, Африканському континенті. Представлено понад 800 експонатів.

afgan3

Фрагмент експозиції «На чужих війнах»

Виставки

Одним з основних напрямів науково-дослідної роботи колективу Меморіального комплексу є створення реліквійних виставок. Тільки за останні п'ять років підготовлено понад 100 різноманітних виставок. Серед них — міжнародні, виставки, створені спільно з іншими українськими музеями, виставки, в основі яких власні фондові колекції. Вони експонуються як у музеї, так і поза його межами. На сьогодні в Меморіальному комплексі діють:

saperyВиставка "Сапери. Афганістан: 1979 - 1989", що продовжила цикл музейних проектів, присвячених військовим професіям, представлена у двох залах реліквійної експозиції "Трагедія і доблесть Афгану". Вона створена за матеріалами фондової колекції Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні" та зразками інженерно-саперного спорядження, наданого однією з вітчизняних військових частин. 

Загалом на виставці представлено 44 персоналії, 106 експонатів, що розповідають про одну з найскладніших військових професій. 
Серед героїв виставки - генерали, офіцери та рядові - ті, хто пройшов мінними шляхами Афганістану впродовж призначеного їм терміну, а також ті, чиє молоде життя обірвалося на чужій землі. Незадовго до загибелі старший лейтенант Ю.В. Харитончик, командир саперного взводу, у листі до дружини писав: "Доводиться ризикувати своїм життям, щоб вберегти інших від небезпеки, яка на них очікує. А інші ризикують, щоб прикрити нашу роботу - роботу саперів, і це тут називають взаємодопомогою. Кожен повинен дивитися людям в очі без докорів сумління, і я не хочу, щоб потім на мене вказували, що я ховався за чиїмись спинами..."

Сержант С.М. Скорняков, заступник командира саперного взводу інженерно-саперної роти, у травні 1983 р. підірвався на міні й залишився без обох ніг. Переніс кілька операцій. У першому листі до батьків із госпіталю пише: "Таких, як я, багато, я - це якась крапля в цьому великому житті... Кажуть, що ходити я навчуся, правда, не так уже, як на своїх, та нічого...". 

Наведені нижче рядки - з листа єфрейтора П.П. Варги, оператора з розмінування мін і фугасів інженерно-саперної роти, до товариша по службі: "Пам'ятаю, як мерзли в горах на голому камінні, зігрівали один одного своїми тілами, все пам'ятаю - і смерті, і кулі, і сльози на очах. Так невже ми змогли ось так все забути? Я хочу зустрітися зі всіма, хочу підняти тост за тих, хто лишився там, адже вони теж хотіли жити...". 
Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. 

 

afgan1979-1989До 25-й річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан у Меморіальному комплексі створено фотовиставку "Афганістан… 1979 - 1989", яка розповідає про участь обмеженого контингенту в неоголошеній пекельній війні.

Джерельною базою виставки, яка налічує 64 світлини, є фотодокументи з фондозбірні Меморіального комплексу. Автори світлин - радянські та іноземні фотокореспонденти, офіцери, яким довелося виконувати військовий обов'язок в Афганістані. Зокрема, уперше демонструються фото, авторами яких військовослужбовці С.В. Буковський та В.Й. Комар. Значну частину виставки займають аматорські фото. Основу експозиційної площі складають світлини фотокореспондентів газет "Комсомольская правда" - В.І. Некрасова, "Известия" - О.Ф. Секретарьова, "Красная звезда" - О.С. Єфімова та фотокореспондента фотохроніки ТАРС Г.Б. Надєждіна.

 Очима кореспондентів відвідувачі побачать Афганістан, його жителів, їхні звичаї, побут та культуру.

Для послідовного відтворення подій в Афганістані у 1979-1989 роках світлини розміщені за хронологією й відображають участь у цих подіях представників різних родів радянських військ та військових спеціалістів. 

Виставка переконує, що будь-яка війна - це смерть, каліцтво, вона "вдягає" в журбу тисячі материнських сердець як на Батьківщині, так і по той бік Гіндукушу. У війни холодні очі, власний рахунок, своя безжальна арифметика...

Емоційного забарвлення виставці надають п'ять плакатів до виставкових проектів, які здійснювалися в реліквійних експозиціях "Трагедія і доблесть Афгану" і "На чужих війнах", та два плакати, створені для цієї виставки.

Експозиції Час роботи Вихідні
Головна експозиція 10:00 - 17:00 Понеділок

Реліквійні експозиції

«Трагедія і доблесть Афгану»,

«На чужих війнах»

10:00 - 17:00 Понеділок, вівторок
Виставка бойової техніки та озброєння 09:00 - 18:00 Немає

 Розцінки та пільги

Послуги

Для дорослих

Для студентів

Для школярів та учнівської молоді

Головна експозиція Меморіалу

Вхідна плата

15 грн

5 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

60 грн
(з групи)

40 грн
(з групи)

сімейний квиток - 40 грн (до 5 осіб)

Фотознімання

15 грн

Відеознімання

25 грн (до 1 год.)

Аудіогід

50 грн

Реліквійні експозиції

Вхідна плата

5 грн

2 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

15 грн (з групи)

10 грн (з групи)

Фотознімання

15 грн

Відеознімання

25 грн (до 1 год.)

Виставка бойової техніки

Вхідна плата

3 грн

2 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

10 грн

Фотознімання

10 грн

Відеознімання

20 грн (до 1 год.)

Гелікоптер Мі-24В, літаки Лі-2 та МіГ-23

Вхідна плата

5 грн

Фотознімання

10 грн

Відеознімання

20 грн

Скульптура «Батьківщина-Мати»

Підйом на оглядовий майданчик
(відмітка + 36,6 м)

50 грн

Підйом на оглядовий майданчик (відмітка + 91 м)

200 грн

Примітка:
безкоштовним правом відвідування (крім експозицій гелікоптера Мі-24 та літаків Лі-2 й Міг-23) користуються ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, інваліди І та ІІ груп, військовослужбовці строкової служби, діти дошкільного віку, діти-сироти.

Адреса: 01015 Україна, м. Київ, вул. Лаврська, 24 
Їхати: станція метро «Арсенальна», автобус №24 або тролейбус №38 - зупинка «Музей ВВВ» (кінцева).

 

 

   
© OSVA.VN.UA