Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

nm 45

Реліквійні експозиції

afgan1

Інтер'єр експозиції «Трагедія і доблесть Афгану»

Складовою частиною Меморіального комплексу є постійно діючі тематичні реліквійні експозиції, розміщені в окремій споруді. Експозиція, присвячена учасникам «афганської війни 1979-1989 рр.», створена в 1992 році й була першою на теренах СНД. Зараз вона має назву «Трагедія і доблесть Афгану», її розгорнуто у двох залах, де представлено понад 4 тисячі експонатів. Численні фотографії, документи, речі,листи, плакати, газети дають змогу відтворити політичну ситуацію в світі та в СРСР у 1979-1989 рр., дозволяють зрозуміти вірність військовому обов'язку, доблесть та героїзм учасників та трагічні наслідки цієї неоголошеної війни. В експозиції поіменно названо та увічнено понад 3 тисячі вихідців з України, які полягли в Афганістані.

afgan2

Фрагмент експозиції «Трагедія і доблесть Афгану»

Експозицію «На чужих війнах» присвячено радянським учасникам локальних воєн та збройних конфліктів за межами СРСР — в Європі, Азії, Латинській Америці, на Близькому Сході, Африканському континенті. Представлено понад 800 експонатів.

afgan3

Фрагмент експозиції «На чужих війнах»

Виставки

Одним з основних напрямів науково-дослідної роботи колективу Меморіального комплексу є створення реліквійних виставок. Тільки за останні п'ять років підготовлено понад 100 різноманітних виставок. Серед них — міжнародні, виставки, створені спільно з іншими українськими музеями, виставки, в основі яких власні фондові колекції. Вони експонуються як у музеї, так і поза його межами. На сьогодні в Меморіальному комплексі діють:

saperyВиставка "Сапери. Афганістан: 1979 - 1989", що продовжила цикл музейних проектів, присвячених військовим професіям, представлена у двох залах реліквійної експозиції "Трагедія і доблесть Афгану". Вона створена за матеріалами фондової колекції Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні" та зразками інженерно-саперного спорядження, наданого однією з вітчизняних військових частин. 

Загалом на виставці представлено 44 персоналії, 106 експонатів, що розповідають про одну з найскладніших військових професій. 
Серед героїв виставки - генерали, офіцери та рядові - ті, хто пройшов мінними шляхами Афганістану впродовж призначеного їм терміну, а також ті, чиє молоде життя обірвалося на чужій землі. Незадовго до загибелі старший лейтенант Ю.В. Харитончик, командир саперного взводу, у листі до дружини писав: "Доводиться ризикувати своїм життям, щоб вберегти інших від небезпеки, яка на них очікує. А інші ризикують, щоб прикрити нашу роботу - роботу саперів, і це тут називають взаємодопомогою. Кожен повинен дивитися людям в очі без докорів сумління, і я не хочу, щоб потім на мене вказували, що я ховався за чиїмись спинами..."

Сержант С.М. Скорняков, заступник командира саперного взводу інженерно-саперної роти, у травні 1983 р. підірвався на міні й залишився без обох ніг. Переніс кілька операцій. У першому листі до батьків із госпіталю пише: "Таких, як я, багато, я - це якась крапля в цьому великому житті... Кажуть, що ходити я навчуся, правда, не так уже, як на своїх, та нічого...". 

Наведені нижче рядки - з листа єфрейтора П.П. Варги, оператора з розмінування мін і фугасів інженерно-саперної роти, до товариша по службі: "Пам'ятаю, як мерзли в горах на голому камінні, зігрівали один одного своїми тілами, все пам'ятаю - і смерті, і кулі, і сльози на очах. Так невже ми змогли ось так все забути? Я хочу зустрітися зі всіма, хочу підняти тост за тих, хто лишився там, адже вони теж хотіли жити...". 
Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. 

 

afgan1979-1989До 25-й річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан у Меморіальному комплексі створено фотовиставку "Афганістан… 1979 - 1989", яка розповідає про участь обмеженого контингенту в неоголошеній пекельній війні.

Джерельною базою виставки, яка налічує 64 світлини, є фотодокументи з фондозбірні Меморіального комплексу. Автори світлин - радянські та іноземні фотокореспонденти, офіцери, яким довелося виконувати військовий обов'язок в Афганістані. Зокрема, уперше демонструються фото, авторами яких військовослужбовці С.В. Буковський та В.Й. Комар. Значну частину виставки займають аматорські фото. Основу експозиційної площі складають світлини фотокореспондентів газет "Комсомольская правда" - В.І. Некрасова, "Известия" - О.Ф. Секретарьова, "Красная звезда" - О.С. Єфімова та фотокореспондента фотохроніки ТАРС Г.Б. Надєждіна.

 Очима кореспондентів відвідувачі побачать Афганістан, його жителів, їхні звичаї, побут та культуру.

Для послідовного відтворення подій в Афганістані у 1979-1989 роках світлини розміщені за хронологією й відображають участь у цих подіях представників різних родів радянських військ та військових спеціалістів. 

Виставка переконує, що будь-яка війна - це смерть, каліцтво, вона "вдягає" в журбу тисячі материнських сердець як на Батьківщині, так і по той бік Гіндукушу. У війни холодні очі, власний рахунок, своя безжальна арифметика...

Емоційного забарвлення виставці надають п'ять плакатів до виставкових проектів, які здійснювалися в реліквійних експозиціях "Трагедія і доблесть Афгану" і "На чужих війнах", та два плакати, створені для цієї виставки.

Експозиції Час роботи Вихідні
Головна експозиція 10:00 - 17:00 Понеділок

Реліквійні експозиції

«Трагедія і доблесть Афгану»,

«На чужих війнах»

10:00 - 17:00 Понеділок, вівторок
Виставка бойової техніки та озброєння 09:00 - 18:00 Немає

 Розцінки та пільги

Послуги

Для дорослих

Для студентів

Для школярів та учнівської молоді

Головна експозиція Меморіалу

Вхідна плата

15 грн

5 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

60 грн
(з групи)

40 грн
(з групи)

сімейний квиток - 40 грн (до 5 осіб)

Фотознімання

15 грн

Відеознімання

25 грн (до 1 год.)

Аудіогід

50 грн

Реліквійні експозиції

Вхідна плата

5 грн

2 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

15 грн (з групи)

10 грн (з групи)

Фотознімання

15 грн

Відеознімання

25 грн (до 1 год.)

Виставка бойової техніки

Вхідна плата

3 грн

2 грн

1 грн

Екскурсійне обслуговування

10 грн

Фотознімання

10 грн

Відеознімання

20 грн (до 1 год.)

Гелікоптер Мі-24В, літаки Лі-2 та МіГ-23

Вхідна плата

5 грн

Фотознімання

10 грн

Відеознімання

20 грн

Скульптура «Батьківщина-Мати»

Підйом на оглядовий майданчик
(відмітка + 36,6 м)

50 грн

Підйом на оглядовий майданчик (відмітка + 91 м)

200 грн

Примітка:
безкоштовним правом відвідування (крім експозицій гелікоптера Мі-24 та літаків Лі-2 й Міг-23) користуються ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, інваліди І та ІІ груп, військовослужбовці строкової служби, діти дошкільного віку, діти-сироти.

Адреса: 01015 Україна, м. Київ, вул. Лаврська, 24 
Їхати: станція метро «Арсенальна», автобус №24 або тролейбус №38 - зупинка «Музей ВВВ» (кінцева).

 

 

   
© OSVA.VN.UA