Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Расширения Joomla 3

 Народний музей ветеранів війни в Афганістані   м. Гайсин

 0Гайсинський музей ветеранів війни в Афганістані був створений та відкритий до 10-ї річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з території Афганістану 13 лютого 1999 року.

Ініціатором створення музею був учасник бойових дій в Афганістані, кавалер ордена Червоної Зірки та відзнаки Президента України – ордена «За заслуги» III ступеня Мушиманський Руслан Броніславович. В даний час музей очолює  Ірина Щербіна, чоловік якої захищаючи незалежність та територіальну цілісність держави не повернувся з зони бойових дій на Сході України.

В музеї знаходиться понад 300 експонатів. Основою експозиції музею є фотоматеріали, документи, муляжі і учбові зразки зброї, протитанкові та протипіхотні міни, військове спорядження, карти бойових дій.

1 2

Музей розрахований на дорослих відвідувачів, а також старшокласників, студентів та військовослужбовців. Для підсилення показу нелегкої долі гайсинчан, які брали участь майже в десятирічній війні в Афганістані в експозиції музею використовуються відео і аудіо записи пісень та фільмів про події в Афганістані. При музеї діє постійна виставка картин ветерана війни в Афганістані Кухтенка Василя Антоновича, який намалював пейзажі Афганістану зі своїх спогадів.

3 4

При музеї створено клуб «Призовник». Основні завдання клубу є:

Формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії;

Виховання громадської свідомості, поваги до Законів України;

Формування прагнення до володіння військовими знаннями та рівнем фізичної підготовки;

Підготовка до захисту Вітчизни і служби у Збройних Силах.

5

Відповідно до рішення колегії управління культури облдержадміністрації, Гайсинському музею ветеранів війни в Афганістані від 25 вересня 2002 року було присвоєно звання «народний».

Працівники музею та Гайсинська районна Спілка ветеранів Афганістану щиро вдячні учасникам бойових дій в Афганістані Мушиманському Р.Б., Мельнику М.І., Білостоцькому Д.Я., Ковчу Ю.П., Канишину С.Ю., Глухову П.А., Стецюку П.І., Лукянову А.В., Рябоконю М.І., Кузану Т.І., Нестерову О.О., Свіріпі В.М, Іщуку В.Д., Гетьману В.Г., Кирилішину П.А., Лісовику В.В., Шипіло В.М, Тептюку В.М. за допомогу в створенні музею.

Слова щирої вдячності за надану матеріальну, фінансову та технічну допомогу Народному депутату України Ігорю Кальніченко, керівництву Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Вінницькій обласній Спілці ветеранів війни в Афганістані, Гайсинській райдержадміністрації та районній раді, Гранівській сільській раді Гайсинського району, ВАТ «Гайсинхліб», ВАТ «Швейна фабрика «ВІТА», Гайсинському управлінню газового господарства ВАТ «ВІННИЦЯГАЗ», Гайсинській меблевій фабриці, спільному підприємству «Ветеран», редакції районної газети «Трибуна праці», командуванню військової частині А-3769, Гайсинській міській раді, ВАТ «Райагрохім», В.К.П. «Авеста».

Раді будемо бачити відвідувачів за адресою:

23700, Вінницька обл, м. Гайсин вул. 1 Травня 71


   
© OSVA.VN.UA