Іменинники місяця  


  05 вересня

Гончарук  Володимир Миколайович

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Вінницького району

Голова Спілки ветеранів війни в  Афганістані Агрономічної територіальної громади   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Скачать бесплатные шаблоны Joomla

Кімната-музей «Афганської слави»

м. Жмеринка

З метою увіковічення пам’яті про жмеринчан, які загинули та вижили в Афганістані, воїнами-афганцями м. Жмеринка було створено оновлену, в якій розміщено 9 плакатів – експозицій, зразки стрілецької зброї, боєприпаси, військова форма, засоби зв’язку та предмети побуту, які використовувались під час війни в Афганістані. Експозиції насичені численними фотографіями, документами, особистими речами учасників афганської війни.

01

На першому плакаті - експозиції, що має назву «Ми не в праві їх забути» розмішені фото і документальна розповідь про жмеринчан, які героїчно загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан. Дев’ять 20-ти річних жмеринчан полягли на тій жахливій війні. Їх молоді обличчя дивляться на нас з плакату-експозиції. Продовженням даної експозиції являється стіл обтягнутий армійським брезентом часів Афганської війни на якому розміщено фотографії загиблих, їх листи близьким і рідним, панаму, солдатський ремінь з підсумком для магазинів до АК та відкритою флягою. Стоїть стакан з водою, на який поставлено кусок чорного хліба. На білому листі великими літерами викарбовано вірш: «Положите ломоть хлеба на стакан…..».

02

03

04

05

06

На плакатах – експозиціях «Трагедія і доблесть Афгану», «Афганістан болить в моїй душі», «Місце служби Афганістан», «Афганська війна: як це було», «Дорогами Афганістану» сконцентровано фото то документальні матеріали, які свідчать про участь жмеринчан в афганській війні, матеріали про військові операції, в яких обмежений контингент радянських військ поніс найбільші втрати, списки Героїв Радянського Союзу, дані про людські та матеріальні втрати, матеріали про вшанування пам’яті про загиблих побратимів. Окремою експозицією розміщено книги,які розповідають про героїзм солдатів і офіцерів в афганській війні, особисті документи військовослужбовців, по яких вони перетинали кордон Афганістану, копії орденів та медалей, якими нагороджувались військовослужбовці обмеженого контингенту.

07

08

09

10

11

По периметру кімнати-музею розташовані обтягнуті брезентом часів Афганської війни столи, на яких розміщено стрілецьку зброю, яка використовувалась під час бойових дій в Афганістані,боєприпаси до різних видів зброї, артилерійські снаряди, різні види гранат та мін, засоби зв’язку - радіостанції, військово-польові телефонні апарати, військова форма часів афганської війни,різні види парашутів, димові шашки та предмети побуту, якими користувались військовослужбовці в Афганістані.

        Кімнату - музей «Афганської слави» створено під керівництвом голови спілки Фармагей П.І. завдяки зусиллям ветеранів афганської війни: Басєєва О.А., Штурмаревича В.Г., Шестакевича А.В., Зварича А.В., Сєрова В.М., Заріцького П.Ф., Бобрука С.Г., Яворовенка В.І., Мартинчика А.І., Розвадовського В.А.

      Офіційне відкриття музею відбулося напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан  14 лютого 2017 року.

       В урочистостях взяли участь голова Жмеринської спілки ветеранів війни в Афганістані Павло Фармагей, Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, заступник голови районної ради Володимир Бігас, директор Жмеринського міського історичного музею Ганна Шеремета.

      Від імені молодшого покоління жмеринчан вітання виголосила лідер учнівського самоврядування загальноосвітньої школи № 4, учениця 9 – А класу Катерина Рубан.

      Ветеран афганської війни Аркадій Шестакевич з гордістю розповідав присутнім як і протягом якого часу створювалась дана музейна кімната.

Кімната – музей «Афганської слави» це нагадування молоді міста та району про те,що будь-яка війна несе біль,сльози,смерть,горе і розруху.

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23


 

   
© OSVA.VN.UA