Іменинники місяця  


  02 квітня

Грабівський  Віктор  В'ячеславович

Голова Чернівецької раонної Спілки ветеранів Афганістану


 23 квітня

 Акопян  Размік  Гургенович

 Голова Крижопільської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


 

 

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
nachodki.ru интернет-магазин

З Міжнародним жіночим днем!

Милі жінки!

Від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) прийміть найщиріші вітання з нагоди 8 Березня – свята, що залучує красу, щедрість душі, мудрість і велике терпіння жінки!

08 03

Ви завжди оточуєте близьких людей любов'ю та увагою і, незважаючи на численні турботи, даруєте спокій і щастя, ділитеся своїм теплом, надихаєте на подвиги, творчість, працю. Ви – наш надійний тил і повсякденна опора.

На Вінниччині підведено підсумки рейтингового голосування у рамках конкурсу проєктів громадських організацій

1

Як повідомлялося раніше Вінницька обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані подала проект фотовиставки «Війна в Афганістані – очима очевидців» для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету.

21 лютого, у пресцентрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулося чергове засідання конкурсної комісії з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету, під час якого підведено підсумки рейтингового голосування членів конкурсної комісії.

Pro 20

«Конкурсна комісія оцінювала подані конкурсні пропозиції за декількома критеріями, зокрема враховувалась відповідність проєкту його меті, реалістичність досягнення, значущість майбутніх результатів та результативних показників виконання, а також очікувана ефективність використання бюджетних коштів. Окрім того, комісія брала до уваги рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення громадської організації, необхідного для виконання програми та досвід діяльності у відповідній сфері», – зазначила директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, співголова конкурсної комісії Світлана Василюк.


Із минулого у сьогодення

515 лютого виповнюється 31-річниця, як у 1989 році останній радянський воїн покинув територію Афганістану. Як свідчить статистика, в Афганістані воювали понад 160 тисяч громадян України, з них загинули більш як 3 тис. українських солдат і офіцерів. Десятки вважаються зниклими безвісти, сотні залишилися інвалідами, тисячі скалічені душевно й фізично. Більше того, свого часу деякими «мудрими» політиками нав’язувалася думка, що ця війна відбувалася за чужої країни та чужої історії.

Та й взагалі, мовляв, рішення введення військ на територію Афганістану виявилось помилковим і неоправданим. Тож молоді воїни, повертаючись на батьківщину, знаходили тут зневагу чиновників та численні життєві проблеми. Так, не змирившись із системою, ветерани війни в Афганістані стали об’єднуватися у громадські організації та відстоювати власні інтереси.


15 02

Відзначення в області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан 

 Пресслужба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані

15

До 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

 


Голова облдержадміністрації Владислав Скальський зустрівся із представниками ветеранських спілок воїнів-інтернаціоналістів

1

31 рік минув відтоді, як на свою батьківщину повернулись наші воїни з тієї безглуздої афганської війни, на якій за чужу землю, за чужі політичні амбіції, за чужу країну віддали своє життя майже 3,5 тисячі українських військових, більшість з яких – це молоді хлопці, солдати строкової служби, яких після екстреної бойової підготовки одразу ж відправляли «виконувати інтернаціональний обов`язок».

Минуло понад 30-ть років, а ми й досі відчуваємо наслідки того так званого «боргу», цього незрозумілого кроку тодішньої радянської влади: відчуваємо їх в обірваних життях, зламаних долях, історичних споминах.


Війна в Афганістані – очима очевидців

111 лютого 2020 року, у великій залі Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» відбувся відкритий захист проєктів інститутів громадянського суспільства, що можуть отримати співфінансування протягом 2020 року коштом обласного бюджету, який в цьому році становить 1 млн. грн.

«Конкурс проєктів громадських організацій – це змога презентувати успішні практики діяльності інститутів громадянського суспільства Вінниччини та отримати фінансову підтримку на реалізацію актуальних проєктів та заходів, спрямованих на підтримку державної та регіональної політики у тій чи іншій сфері», – зазначила директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, співголова конкурсної комісії Світлана Василюк.

1

Участь у засіданні взяли голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко та голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Тетяна Редько.

15

До 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

 


Триває підготовка до відзначення на Вінниччині Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

10 лютого, у конференц-залі обласної державної адміністрації відбулося засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення на Вінниччині  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.     

15

До 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

 


avto 2020

15

До 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

 

 


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

27 січня 2020 року                                               Вінниця                                                                          № 44

Про відзначення на Вінниччині у 2020 році Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Указу Президента України від 11 лютого 2004 року № 180/2004 «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року    № 63 «Про відзнаки обласного рівня» (зі змінами), з метою вшанування подвигу військовослужбовців при виконанні обов’язків військової служби та поліпшення соціального захисту ветеранів війни:

1. Затвердити заходи з відзначення на Вінниччині у 2020 році Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан (далі – заходи), що додаються.

2. Нагородити Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної Ради, з виплатою грошової винагороди, учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан згідно з додатком.

3. Райдержадміністраціям, виконавчим комітетам міських рад міст обласного значення, структурним підрозділам облдержадміністрації забезпечити виконання заходів та про хід їх виконання інформувати Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації до 18 лютого 2020 року для узагальнення та подальшого інформування облдержадміністрації до 21 лютого 2020 року.

4. Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації (О. Дернова) профінансувати видатки для проведення заходів коштом, передбаченим в обласному бюджеті на інші культурно-освітні заходи відповідно до кошторису.

5. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (С. Василюк) профінансувати видатки, пов’язані з виплатою грошових винагород до Почесної грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, придбанням квіткової продукції, проведенням заходів коштом, передбаченим в обласному бюджеті на інші заходи у сфері засобів масової інформації, відповідно до кошторису.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації І. Івасюка.

Голова обласної державної

адміністрації                                                                                                         Владислав СКАЛЬСЬКИЙ


 


У пам’яті назавжди   

1Усім відомо вислів: «Людина живе доти, доки живе про неї пам’ять». Добре це розуміють і члени Гайсинської районної Спілки ветеранів війни в Афганістані.

З року в рік, не зраджуючи своїй започаткованій традиції, у день загибелі своїх побратимів вони  відвідують їхні могили.  

Так, 14 січня  голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані Микола Керанчук та члени Спілки Петро Стецюк, Олександр Білецький та Олексій  Нєстєров відвідали село Степашки.

   
© OSVA.VN.UA