Іменинники місяця  


   28 лютого

Гаврилишин  Анатолій  Михайлович

Голова Ладижинської міської Спілки ветеранів Афганістану  (воїнів-інтернаціоналістів)


   06 січня

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Бесплатные шаблоны Joomla

 На захист прав ветеранів!

USVAІнформація про проведення Всеукраїнської мирної масової акції ветеранів війни, членів Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Відповідно до рішення Правління УСВА від 20.03 2018 року Українською Спілкою ветеранів Афганістану проводяться заходи щодо захисту законних прав ветеранів війни в Афганістані, членів сімей загиблих воїнів.

Прочинаючи з 26 березня в громадських організаціях УСВА проводиться робота щодо підписання петиції (№22/043866-еп) на сайті Президента України з вимогою до Глави держави про скасування Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року «Про деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Серед тих, хто підписав петицію сайті Президента України, вказана робота найкраще проводиться в Гайсинській районній Спілці ветеранів Афганістану, одиниці підписали петицію в м. Вінниця та Тростянці.

Шановні ветерани, ви своїми підписами повинні звернути увагу Президента України, що дана постанова суперечить Конституції України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і вимагати її скасування.

В продовження заходів по соціальному захисту ветеранів 25 квітня 2018 року в м. Києві, біля Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров'я України та Кабінету Міністрів України було проведено широкомасштабні акції .

Основні вимоги ветеранів війни і військової служби

до органів влади і керівників Держави.

  1. Прискорити розгляд проекту та прийняття Закону України «Про Єдину державну систему моніторингу, виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги» (реєстр. № 4844 від 17.06.2016 р., поданий народними депутатами України П. Юрчишиним, О. Мусієм, Д. Макар’яном та іншими народними депутатами України). 
  2. Поновити у повному обсязі пільги для родин загиблих воїнів і Героїв Радянського Союзу відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  3. Передбачити у якості першого кроку медичної реформи державне медичне страхування ветеранів війни і родин загиблих воїнів для надання безоплатних і пільгових медичних послуг.
  4. Не допустити перепрофілювання, зміни форм власності і розширення контингенту пацієнтів на існуючій матеріальній базі госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» та інших госпіталів ветеранів і інвалідів війни.
  5. Провести наукові дослідження безпосереднього і віддаленого впливу на стан здоров’я ветеранів війни їх участі у бойових діях, та на підставі досліджень визначити особливі протоколи лікування ветеранів у спеціалізованих закладах відновлення здоров’я.
  6. Передбачити за рахунок коштів Державного бюджету України на 2019 - 2020 рік та інших джерел фінансування на реалізацію медичної реформи в Україні суттєве оновлення медичного обладнання госпіталів ветеранів війни, також значні капіталовкладення в основні фонди госпіталю «Лісова поляна» з метою розширення його ємкості і функцій як майбутнього національного центру відновлення здоров’я ветеранів війни.
  7. Забезпечити відкритість підготовки законодавчих і нормативно-правових актів стосовно пенсійного забезпечення громадян України, встановлення достойних пенсій та їх перерахунок громадянам України згідно трудових, військових та службових внесків і заслуг.
  8. Не допустити звуження прав ветеранів війни на пільговий проїзд, встановлених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 197 «Про деякі питаннянадання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспортузагального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».
  9. Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року №156 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів», якими передбачити для громадських об’єднань ветеранів, які були створені до прийняття Закону України «Громадські об’єднання» і пройшли відповідну перереєстрацію:

-          зберегти традиційний порядок захисту річних програм діяльності і планів заходів для отримання державної фінансової підтримки;

-          відстрочити введення в дію положень щодо необхідності внесення змін у штатні розписи керівництва організаціями та розподіл коштів у відсотках на окремі напрямки діяльності до 01 січня 2020 року.

10. Передбачити у плані заходів Прем'єр - міністра України особисту зустріч з Правлінням УСВА для обговорення проблем соціальних і медичних реформ в Україні.

Учасники акції зібралися біля Міністерства соціальної політики України (західні та центральні області України) та Міністерства охорони здоров'я України (східні та південні області України) з вимогами до керівників міністерств щодо соціального та медичного забезпечення та вручили письмові звернення. Текс звернень до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров'я України розміщені на офіційному сайті Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів)

1 2
3 4

Особливо гостро звучали питання виплати пенсій військовослужбовцям – учасникам бойових дій, забезпечення земельними ділянками, нерівність в питаннях соціального захисту різних груп ветеранів війни, перепрофілювання, зміни форм власності і розширення контингенту пацієнтів на існуючій матеріальній базі госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» та інших госпіталів ветеранів і інвалідів війни.

5 6
7 8

Згодом учасники акції перемістилися до будинку Кабінету Міністрів України, де звернулися до Прем’єр Міністра України Володимира Гройсмана. У своїх виступах ветерани війни звертали увагу на те, що деякі постанови Уряду України значно зменшують соціальні стандарти, які передбачено законодавством України та й самим урядом, в порушення Конституції України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

На вимогу мітингувальників, їх представників на чолі з головою УСВА Сергієм Червонопиським та керівниками обласних організацій ветеранів війни в Афганістані прийняв віце-прем’р-міністр Павло Розенко та міністр соціальної політики Андрій Рева.

В результаті тривалих, нелегких перемовин представники Уряду України підтвердили законність та правомірність всіх піднятих питань.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева, який спілкувався з ветеранами на майдані перед Будинком Уряду, запевнив, що всі питання будуть розглянуті в Кабінеті Міністрів за участю Правління УСВА та протягом місяця, до 25 травня 2018 року, доведені до відома ветеранів.

Необхідно відзначити, що під час акції на майдані не тільки вирували пристрасті навколо ветеранських проблем, а й постійно лунали пісні на військово-патріотичну тематику у виконанні групи «Ташакор» з м. Біла Церква.

Щиро вдячний всім керівникам громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області, насамперед Володимиру Гончаруку (м.Хмільник), Тетяні Драмарецькій (м.Козятин), Олександру Ковальчуку (Вінницький район), Миколі Мазуренку (Літинський район), Анатолію Івасику (Бершадський район), Петру Шуманському (Калинівський район),  окремим ветеранам афганської війни, які долучилися до організації та взяли участь у проведенні вказаних акцій в столиці України. Відверто скажу Вам, що Ваша активна позиція не дозволить керівництву держави забути про проблеми ветеранів та сімей загиблих воїнів та примусить їх вирішувати.

Ще хочу звернутися до тих, хто лежачи на дивані, критикуючи всіх та вся, звинувачуючи в проплаченості таких заходів, постійно кругом бачучи «руку Москви» - шановні, будьмо разом, як 30 – 40 років тому та допомагайте один одному, майте власну думку, не дослуховуйтесь до тих хто хоче роздробити, розірвати ветеранський «афганський» рух в Україні.

АДЖЕ В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!

     Петро Кирилішин -голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA