Іменинники місяця  


   05 березня

Лисиця Никифор Олексійович 

Керівник  прес-служби Спілки учасників бойових дій в Афганістані  м. Вінниця


   10 березня

Драмарецька Тетяна Петрівна 

Голова Козятинської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Здесь нашел интересный обзор


2
Кому потрібні конфлікти між ветеранами та перевізниками ?

 (огляд публікацій та пошти обласної Спілки)

==========================================================

Питання про безкоштовний проїзд для учасників бойових дій на Вінниччині знову спричинило конфлікт. 17 серпня, по обіді вінничани, які перебували на Західному автовокзалі м. Вінниці  стали свідками суперечки між перевізниками та АТОвцями і громадськими активістами.

Однак, як виявилося, історія не нинішня, і розпочалася ще тиждень тому, 10 серпня. Водій автобуса маршруту "Вінниця - Жмеринка" відмовив у пільговому проїзді бійцю після того, як той показав посвідчення УБД. Про ситуацію АТОвець розповів на своїй сторінці у Facebook.

Більше того, як розповів керівник вінницької філії Української Асоціації інвалідів АТО Анатолій Бевз, того дня по прибуттю до Вінниці учасник АТО намагався почути пояснення у водія, чому той відмовився його везти безкоштовно (за свій проїзд він заплатив). Однак чоловік говорити відмовився, зачинив двері автобуса, притиснувши ногу бійцю. 

«Ми повинні захищати законні права наших побратимів. Терпець уже вривається. Тому сьогодні домовилися про зустріч, як із перевізником, так із водієм. Водій пояснив, що їм мало платять. Ми ж запропонували йому в понеділок зустрітися біля військкомату та допомогти вступити на військову службу за контрактом, там солдат отримує  8-9  тисяч зарплати,+10 тисяч якщо на першій лінії. Компроміс сьогодні таки знайшли -  водій написав заяву на звільнення, ми передали її власнику маршруту. Іншої альтернативи не могло і бути», - розповів Анатолій Бевз, який разом із іншими представниками ветеранських та громадських організацій області, був сьогодні на перемовинах на автовокзалі.

Чоловік наголошує, якщо такі випадки повторюватимуться - вимагатимуть від влади скасувати право для перевізника на здійснення пасажирських перевезень по даному маршруту. Адже учасники бойових дій вважають, це порушенням закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

1

На місце конфлікту виїздили правоохоронців. Як розповіли NaПарижі у відділі комунікації поліції, водій і активісти пояснили, що претензій один до одного не мають і витання сторони вирішили мирним шляхом.

Як виявилося, перевізником по даному маршруту є Віктор Дарморос, який наприкінці червня, під час круглого  столу щодо монетизації пільгового проїзду, запевняв, що на Вінниччині ніяких конфліктів зі сторони перевізників не буде.

Фото Юрія Пархомчука.

Автор: Саша Григоровська

==========================================================

 2

 

Ця оголошення на автобусній станції в м Жмеринка, касир відмовилась давати квитка по посвідченню, а на моє запитання, як вона розпізнає посвідчення вона не могла дати відповідь, хоча в мене посвідчення 2015 року видачі. Позвонила до когось і ті сказали не давати. (Зі слів Володимира Корнієнка)

              ==========================================================
                                        Доброго дня!

Вже другий місяць прикра ситуація стається у мого батька, Крещенко Петро Степановича, який є членом вашої Спілки.

Протягом цього часу на приміському автобусі Вінниця - Мізяківські хутори, певні водії відмовляють у безоплатному проїзді. Починають скандали, закривають двері перед носом у батька, починають бійки, автобус просто не зупиняється коли водій бачить його одного на зупинці... Все це вони мотивують своїм внутрішнім рішенням возити лише двох учасників АТО за рейс, а інші пільгові категорії вони просто викинули...

Підкажіть до кого звернутися щоб припинити це свавілля та поставити на місце цих "перевізників"

Ігор - син учасника бойових дій в АфганістаніКоментар голови обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петра Кирилішина.

У випадку порушення ваших прав рекомендую звернутися письмово до Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області (21036, м. Вінниця; вул. Хмельницьке шосе, 23) та Вінницької обласної державної адміністрації (21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 70), або до органу місцевого самоврядування, який надав дозвіл на перевезення .

============================

                       Зразок скарги щодо відмови перевізника у безкоштовному перевезенні

_______________________________________

                       Від ____________________________________   

  Адреса _________________________________

Тел. ____________________________________

СКАРГА

Я, ___________________, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», користуюся пільгами  учасника бойових дій чи інваліда внаслідок війни  (посвідчення №__________ від __________, ким та коли ).

_____________ 2018 року я мав намір здійснити поїздку до ____________________________. З метою переїзду я намагався скористатися автобусом, що здійснює постійні перевезення за маршрутом ____________________________ номер маршруту _____, державний номер автобусу, _____, перевізник _______________________ (код ЄДРПОУ ____________________). Зайшовши до автобусу, я пред’явив документ, що підтверджує наявність пільги на безкоштовний проїзд – посвідчення учасника бойових дій (інваліда внаслідок війни), однак водій _______________  відмовили мені у наданні послуги з перевезення та у грубій формі наказавши залишити автобус. Таким чином, мені було відмовлено у наданні послуг з перевезення.

За вимогами пункту 7 статті 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій (інваліди війни) мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

За вимогами ст.37 Закону України “Про автомобільний транспорт ” автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Щодо підстав для відмови у перевезенні автобусами, статтею 40 Закону передбачено: водій автобуса має право не допускати до поїздки пасажира, який не має квитка, порушує громадський порядок у салоні автобуса, забруднює його, пасажирів або їх речі. Будь-яких дій, передбачених статтею 40 Закону я не вчиняв.

Пунктом 145 розділу VI Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою КМУ від 18 лютого 1997р. №176 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що перевізник зобов'язаний, крім іншого, забезпечити дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт та захист прав споживачів та здійснювати перевезення пасажирів, яким згідно із законодавством надано пільги щодо плати за проїзд. За вимогами пункту 149 зазначених Правил водію автобуса забороняється відмовляти пасажирам в обслуговуванні, крім передбачених законодавством та цими Правилами випадків.

Враховуючи викладене, прошу розглянути ситуацію, щодо порушення моїх законних прав та вжити заходів визначених чинним законодавством.

Відповідь за результатом розгляду мого звернення прошу направити на адресу:


____________________________________________________________________________

(дата) (підпис) (ПІП)

==========================================================

 

P.S.    В Україні склалася дивна ситуація що питання пільгових перевезень ветеранів війни віддано на відкуп перевізникам, або водіям транспортних засобів, які далекі до знання чинного ветеранського законодавства та до тих зобов’язань, які брали на себе перевізники, подаючи документи для отримання дозволу на перевезення пасажирів. (Перевізник, який здійснює перевезення пасажирів, повинен забезпечувати пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами.)

Дивно те, що органи влади на місцях самоусунулися від вирішення цієї проблеми. У них одна відповідь – відсутність фінансування. На моє тверде переконання для вирішення питань пільгових перевезень необхідно:

1. Ввести до складу конкурсного комітету із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області представників громадських організацій ветеранів війни.

2. На офіційному сайті Вінницької обласної державної адміністрації   помістити списки перевізників, назва маршруту та кількість транспорту на кожному маршруті та  щоквартально розміщати інформацію про оплату перевізникам коштів за пільгові пасажирські перевезення.

3. В разі порушення правил пільгових перевезень  позбавляти перевізника ліцензії з цього виду діяльності.

Враховуючи, що порушення в пільгових перевезеннях ветеранів війни зустрічаються в усіх, без винятку областях України, взяти це питання на контроль Урядом України.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA