Іменинники місяця  


   07 серпня

Івасик Анатолій Олексійович

Голова Бершадської районної організації Партії ветеранів Афганістану


   11 серпня

Катілов Василь Йосипович

Заступник голови Спілки ветеранів війни в Афганістані Вінницького району


   14 серпня

Лола Галина Григорівна

Головний бухгалтер Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)


   19 серпня

Скічко  Олександр  Миколайович

Голова Піщанської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   24 серпня

Цирканюк Григорій Григорович

Член Президії Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)


   27 серпня

Цегельнюк Олександр Гаврилович

Голова Погребищенської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   28 серпня

Приступа Микола Іванович

Голова Хмельницької обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Расширения Joomla 3

30-ти річчю виведення військ колишнього Союзу РСР

з території Республіки Афганістан присвячується……

KalinRaj«Пам’ятаємо про загиблих, піклуємося про живих»

В області продовжується реалізація проекту «Пам’ятаємо про загиблих, піклуємося про живих», в рамках якого проведено зустріч ветеранів війни в Афганістані та наукових працівників обласного краєзнавчого музею з учнями Гущинецької ЗОШ I-III ст. та ДНЗ «Гущинецьке ВПУ».

Державний навчальний заклад “Гущинецьке вище професійне училище” – одне з найстаріших навчальних закладів України. За архівними даними воно було засноване княгинею Абомелік у 1875 році як училище для навчання ремеслу селянських дітей. З 1934 здійснюється  підготовка кваліфікованих працівників сільськогосподарського профілю, яких випущено понад 40 тисяч. Протягом 8 років в училищі навчалась молодь з Монголії, Лаосу, Алжиру.

 

1

Для підготовки кваліфікованих робітників є 12 лабораторій, 7 майстерень, навчальний полігон, навчальне господарство площею понад 300 га землі. Для проведення практичних занять в училищі є 22 трактори, 40 автомобілів, 7 комбайнів та комплекти машин для поверхневого, міжрядного обробітку ґрунту, захисту рослин, збирання врожаю.

В ЗОШ І-ІІІ ст. навчається 242 учні. Школа розташована в новому приміщенні, має їдальню, спортзал, бібліотеку, навчально-дослідні ділянки, майстерню є однією з найкращих у районі. 

2 3
4 5

Пересувну виставку обласного краєзнавчого музею «Час і досі не згоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» представляли наукові співробітники музею Надія Добровольська та Алла Зарубенко.

 

6 7
8 9

Подіям на сході України пересувну виставку організував і випускник училища, учасник бойових дій в Афганістані, учасник бойових дій в зоні АТО Василь Бовкун. Учні школи та училища з цікавістю слухали розповіді наукових співробітників музею про участь українців у війні в Афганістані та безпосереднього учасника війни на сході України про священну війну, яку в сучасних умовах веде народ України захищаючи свій суверенітет та територіальну цілісність держави. Надзвичайно цікавили дітей експонати привезені із зони бойових дій Донецької та Луганської областей.

10 11

Демонструючи слайди, старший науковий співробітник музею Надія Добровольська, розповідала про долю загиблих в Афганістані воїнів-уродженців району.

12 13

Працівники, викладачі, учителі, учні училища та школи хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих:

Бабія Анатолія

Бездушного Володимира

Валігуру Володимира 

Гуменчука Василя

Драбенюка Віктора

Кабанова Анатолія

Нечипорука Сергія

Олійника Миколу

Столярського Олега

Шкорбу Анатолія 

14 15

та делегація учнів спільно з ветеранами війни в Афганістані поклали квіти до меморіальних дощок випускникам училища, які виконуючи обов’язки військової служби загинули під час війни в Афганістані та на сході України.

Голова обласної організації Петро Кирилішин проінформував про діяльність громадських організацій ветеранів війни в Афганістані області в справі увічнення пам’яті загиблих в Афганістані – уродженців Вінницької області.

16 17

Нагадав, що нещодавно, напередодні Дня незалежності України в м. Калинівка відбулося урочисте відкриття оновленого пам’ятника воїнам – уродженцям Калинівського району, які загинули внаслідок 10-ти річної неоголошеної війни в Афганістані. Наголосив, що завдячуючи співпраці обласної організації УСВА та Департаменту інформаційної діяльності та зв'язків з громадкістю облдержадміністрації вдається реалізувати такий широкомасштабний захід.

18 19
20 21

Подякував директору ДНЗ «Гущинецьке ВПУ» І. Кривенку, присутнім на заході ветеранам афганської війни за організацію зустрічі та вручив на згадку набір літератури про діяльність обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані та обласного краєзнавчого музею.

22 23

Для учасників зібрання прозвучала концертна програма гурту «Перевал» Спілки учасників бойових дій в Афганістані м. Вінниці.

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA