Іменинники місяця  


   07 серпня

Івасик Анатолій Олексійович

Голова Бершадської районної організації Партії ветеранів Афганістану


   11 серпня

Катілов Василь Йосипович

Заступник голови Спілки ветеранів війни в Афганістані Вінницького району


   14 серпня

Лола Галина Григорівна

Головний бухгалтер Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)


   19 серпня

Скічко  Олександр  Миколайович

Голова Піщанської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   24 серпня

Цирканюк Григорій Григорович

Член Президії Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів)


   27 серпня

Цегельнюк Олександр Гаврилович

Голова Погребищенської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   28 серпня

Приступа Микола Іванович

Голова Хмельницької обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)


   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

   

Соціальна реклама  

   
Интернет-магазин nachodki.ru

У Києві відкрито Стіну пам’яті та скорботи

65 грудня 1018 року у Києві, на подвір’ї Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблим та ветеранам Афганістану Української православної церкви відкрили Стіну пам’яті та скорботи з іменами ветеранів – учасників бойових дій в Афганістані, які загинули під час бойових дій на Сході України.

Молебень та освячення Стіни пам’яті та скорботи очолив голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин.

1

Владика Августин звернув увагу, до чого має спонукати відкриття пам’ятної стіни усіх, хто її побачить. «Нехай це буде приводом подумати про свою Батьківщину, про своє місце в житті, державі, суспільстві. А владі – мудрості, розуму, щоб все це скоріше закінчилося, як страшний сон», – підкреслив владика Августин.

2

Голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький розповів, що на відкриття Стіни приїхали ветерани з усіх куточків України.

«Нам, ветеранам Афганської війни, нажаль доводиться приймати участь вже у другій неоголошеній війні. Але ми завжди були синами свого народу, своєї держави, і сьогодні ми відкриваємо Стіну скорботи за нашими загиблими побратимами на Сході України. Я щиро дякую ветеранам Афганської війни, які приїхали сюди з усієї України, щоб вклонитися пам’яті воїнів. У цей момент Україні хочеться побажати миру», – сказав він.

Настоятель Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблим та ветеранам Афганістану, перший проректор Київської Духовної Академії протоієрей Сергій Ющик розповів про воїнів, пам`ять яких увічнена на Стіні.

«На Стіні пам’яті та скорботи є таблиці з іменами воїнів-«афганців», які загинули на Сході України. На двадцяти таблицях зазначені їхні імена та інформація де саме вони служили. Серед них – вісімнадцять воїнів-ветеранів Афганістану та двоє воїнів-інтернаціоналістів», – розповів отець Сергій.

3

Він також повідомив, що на освячення Стіни пам’яті прибули столичні священики, священики військового відділу, капелани та священики - ветерани війни в Афганістані різних конфесій з усієї України.

 ===============================================================

Галяс Василь Григорович

4

Народився 14 грудня 1967 року в селі Саїнка Чернівецького району Вінницької області, де закінчив середню школу. Учасник бойових дій в Афганістані. Проходив службу з 18 травня 1987 по 12 лютого 1989 року, в/ч п/п 39678 – 252 - ий окремий батальйон зв'язку  (Кундуз). По звільнення з строкової служби працював водієм на водоканалі, згодом — в сільськогосподарському підприємстві.

29 січня 2015 року мобілізований як доброволець, сержант, військовослужбовець 54-ї окремої механізованої бригади.

19 серпня 2015-го року автомобіль «КрАЗ» з саперами 54-ї бригади підірвався на міні за 200 метрів від українського блокпосту поблизу міста Попасна Луганської області. Василь Галяс загинув.

Похований в селі Саїнка Чернівецького району У селі на будівлі НВК відкрито меморіальну дошку випускнику Василю Галясу, в школі облаштовано тематичний куточок пам'яті Героя.

За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов'язку нагороджений:

орденом «За мужність» ІІІ ступеня (16.1.2016, посмертно);  

медаллю «За відвагу» (Афганістан)

  ===============================================================

Коврига Сергій Володимирович

5

Народився 17 квітня 1962 року в місті  Вінниця у родині медиків.

Закінчив  Камянець-Подільське вище військово-інженерне командне училище імені маршала інженерних військ Харченко В. К., за спеціальністю інженер. Проходив службу в Збройних силах Радянського Союзу, а згодом — у Збройних силах України. Був командиром інженерного взводу в/ч 23464 у 1983—1987 роках. У 1987—1993 роках був командиром взводу - викладачем  в/ч 35600.

Служив у навчальному авіаційному центрі Гайсина командиром навчального взводу—викладачем ,253 військова авіаційна школа механіків 14 ПА у 1993 — 1997 роках.

Сергій Коврига перевівся в інженерну частину в село Семирічку  Гайсинського району, був начальником відділу зберігання 5909 складу інженерних боєприпасів  у 1997 – 2001 роках .

У 2001–2002 роках — був командиром взводу інженерної роботи, 3-й окремий інженерний батальйон Українського миротворчого контингенту місії ООН у Лівані .

Учасник бойових дій. Член Гайсинської районної Спілки ветеранів Афганістану.

Сергій Коврига у 2007 році був призначений керівником Управління МНС України в м. Севастополі, очищав територію Криму від наслідків Другої світової війни. Брав участь у миротворчій операції у Лівії, в 2012 році.

Сергій Коврига був активним учасником подій на Майдані.

В березні 2014 року присвоєно звання підполковника. У квітні 2014 року вступив до штурмового батальйону «Айдар», з перших днів брав участь в АТО.

Сергій Коврига загинув 27 липня 2014 року під час бойових дій батальйону «Айдар» біля населених пунктів Лутугине,  Успенка, Георгіївка,  Лутугинського району, Луганської області

30 липня 2014 року Сергія Ковригу було поховано на цвинтарі міста Гайсина.

14 жовтня 2014 року в місті Гайсині на будівлі міського краєзнавчого музею та 18 грудня 2015 року в школі села  Озаринці (Могилів-Подільський район)  було урочисто відкрито меморіальні дошки Сергію Володимировичу Ковризі. Відкрито фото-експозицією, присвяченою пам'яті Сергія Ковриги, в одному із залів Гайсинського краєзнавчого музею.

26 лютого 2015 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, Коврига Сергій Володимирович нагороджений орденом «Орденом Богдана Хмельницького» III ступеня (посмертно).

6

Прес-служба Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані


 

   
© OSVA.VN.UA