Іменинники місяця  


    05 вересня

Гончарук  Володимир  Миколайович 

Голова ГО "Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району"


    30 вересня

Ковальчук  Олександр  Васильович

Голова Спілки ветеранів війни в Афганістані  Вінницького  району

   

Медіа меню  

   

Авторизація  

   

Наші партнери  

Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) BPD stat 

   

Соціальна реклама  

   
Расширения Joomla 3

28-а  річниця виведення військ з Афганістану

1

Вісті з Хмільника

«Воїни-інтернаціоналісти для мене є прикладом справжньої чоловічої дружби, гартованої болем і вогнем!»

Зазначив міський голова Сергій Редчик, звертаючись до воїнів-інтернаціоналістів, учасників урочисто-пам’ятного зібрання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ із Афганістану, що відбулося 15 лютого 2017 року в районному Будинку культури.

Сергій Борисович, зокрема, сказав: «Війна – це завжди біль, що крізь роки не минає, який нещадно обпалює серця, зостаючись у пам’яті вічними й трепетними спогадами. Ваш біль – у серці, відданості, братерстві, підтримці один одного, у взаємній турботі один про одного. До такої єдності Вас спонукає пам’ять».

1

Міський голова повідомив про те, що в місті проживає 76 ветеранів війни в Афганістані, запевнив про щорічну фінансову підтримку міськрайонної Спілки ветеранів війни в Афганістані коштом бюджету міста, повідомив про надання адресної натуральної та грошової допомоги одинадцятьом хмільничанам, котрі мужньо виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

«Ви ж нам допомагаєте більше, бо є активними учасниками загальноміських заходів, загальнодержавних подій, патріотичних зустрічей із молоддю, маєте активну громадську позицію, дієво підтримуєте місцеві проекти та ініціативи. Ваші добрі справи бачить громада. Ваші добрі справи об’єднують і переконують нас, що разом ми – потужна громада, бо разом ми єдині. Разом дієвіше!», –  підтвердив міський голова.

2

Міський голова запросив на сцену голову Спілки ветеранів війни в Афганістані Володимира Гончарука, в особі якого  відзначив подякою усіх воїнів-інтернаціоналістів – представників Спілки.

«Як то символічно, що саме 15 лютого, на Стрітення Господнє, Ви зустрічаєтеся усім бойовим товариством. Нехай сьогоднішня зустріч буде по-особливому пам’ятною, запам’ятається міцним чоловічим потиском рук та щирими обіймами, а ще – не менш щирою домовленістю зустрітися у прийдешньому 2018 році усією рідною і єдиною громадою. Ми пам’ятаємо Ваш подвиг! Слава Вам мужні воїни!», – сказав на завершення міський голова.

3

Зупинися, світе, перед сльозою матері…Таке поетичне прохання до щему відкликалося у серцях присутніх в залі учасників бойових дій в Афганістані.

4

Вихованець міського центру дитячої та юнацької творчості Олександр Рижук талановито й чуттєво продекламував вірш «Янголи Миру» Юлії Бараболі – керівника гуртка «Мистецтво живого слова» при центрі творчості.

Зупинися, світе, перед сльозою матері,

Перед благальним поглядом дитини,

Не треба війн, бо скільки щастя вкрадено,

Бо скільки вбито радості в людині.

Зупинися, світе, перед вдовиним смутком,

Що ліг на серце каменем холодним…

Хай війни всі, що були, є і будуть

Навіки згинуть, пропадуть в безодні.

Схаменіться  голови,  де лихо зародилось,

Зупиніться руки, що місиво  те зачали…

В мільйон життів, що розправляють крила,

Не відбирайте юної весни.

Зупинися, світе, бо бачиш скільки горя

Засіяв ранами – смертями на землі,

Благає людство, щоб уже ніколи

В страшнім, пекельнім не горіть вогні.

Яких страждань, яких  Голгоф ще треба?

Яким сльозам гірким омити світ великий?

Щоби до людства прихилилось небо

І янгол миру огорнув уже  навіки!

5

6

Учасником пам’ятної зустрічі був голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, який вручив нагороди Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), активістам ветеранського руху.

7

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто не повернувся із Афганської війни, хто полишив земне життя вже після воєнних подій.

8

Вдало доповнювали програму урочисто-пам’ятної зустрічі концертні виступи місцевих вокальних виконавців Сергія Пацанівського, Валентини Автодійчук, Світлани Паращенко.

9

Із концертною програмою виступив учасник бойових дій в Афганістані заслужений артист України Альберт Салтиков.

10

Після концерту учасники заходу поклали квіти до Стенду «Герої не вмирають» та пам’ятника Матері – берегині роду людського.

11

12

Вже потім сфотографувавшись на згадку біля виходу із РБК, вирушили колоною до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Учасники ходи зупинилися для покладання квітів до Меморіалу воїнів-хмільничан, загиблих у роки Другої світової війни.

13

Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбулася поминальна панахида за земляками, яким не судилось повернутись живими із афганської кровопролитної війни.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю міської ради


 

   
© OSVA.VN.UA